דף הבית » דיאטה » דיאטה לילדים
אכילה בריאה לילד

דיאטה לילדים

דיאטה לילדים היא דרך להרגיל לתזונה נכונה גם בבגרות

כשמדובר על דיאטה לילדים אחת הארוחות החשובות ביותר היא ארוחת הבוקר. ארוחה זו חשובה ביותר ואם זקוקים אתם לזמן כדי לארגן אותה ולקום מוקדם יותר בשבילה, אל תוותרו. מה לא כדאי לאכול בארוחת הבוקר? לא רצוי לתת לילדים לאכול דגני בוקר. אמנם מציגים אותם כארוחה המתאימה ביותר עבור הילדים בבוקר, אך לא כך הוא הדבר. דגני הבוקר מכילים באופן נרחב כמויות גדולות מאוד של סוכר וחומרים נוספים שאינם מיטיבים עם ילדיכם. ארוחה המכילה כמויות גדולות של סוכר על הבוקר גוררת אחריה צניחה ברמת הסוכר בדם ולאחר מכן תחושת עייפות וקושי בריכוז.

מוצרי חלב אינם מומלצים

מלבד הסוכר שאינו אורח טוב בתפריט של דיאטה מומלצת לילדים, לא מומלץ לאכול גם מוצרי חלב בזמן ארוחת הבוקר, מנהג המקובל מאוד אצל משפחות רבות. למעשה, מוצרי חלב אינם מומלצים כלל. זאת משום שהם מכילים הורמונים ואנטיביוטיקה שניתנים לפרות ועוברות בחלב שאנו חולבים ישירות אלינו. חומרים אלה אינם בריאים לנו ונאמר כי הם אף גורמים להאצה לא  טבעית בהתפתחות הילדים.

מה כן לשים לילד בארוחת הבוקר

אלטרנטיבה בריאה לדגני הבוקר העשירים בסוכר היא פירות, אגוזים ושקדים, דייסת שיבולת שועל או עוגיות שיבולת שועל ביתיות, פצפוצי אורז מלא ופירות יבשים טבעיים. שילוב מרכיבים אלה בתפריט של דיאטה המיועדת לילדים יאפשר להם להתחיל את היום בצורה טובה. חשוב להוסיף כי המתקה של מנות אלה יכולה להעשות עם דבש, סילאן ללא תוספת סוכר, רסק תפוחים ללא תוספת סוכר, חתיכות פרי וקינמון.

ארוחת עשר בבית הספר

דיאטה לילדים צריכה לקחת בחשבון את הזמן בו הם אינם נמצאים בבית. ארוחה בבית הספר צריכה להתחשב בתפריט הדיאטה ולהכיל מזונות המתאימים לתפריט זה. אלה יכולים להיות מורכבים מלחם העשוי מחיטה מלאה, לחם שיפון או לחם שאור, או כל לחם בריא, ומממרחים בריאים כמו ממרח חומוס, אבוקדו, ביצה, טחינה, ממרח עדשים ועוד (בשום פנים ואופן לא מומלץ לשים ממרח שוקולד).

תפריט של דיאטה לילדים צריך להיות מגוון

מזונות לדוגמא שילדים אוהבים אותם ניתן לכלול בתוך תפריט דיאטה נהדרת לילדים הם: פלאפל אפוי, מרק כתום, לחם מתוק עם בטטה, ארטיק ביתי ממיצי פירות סחוטים, לביבות אפויות מירקות שונים כמו קישוא, פלפל, כרובית, גזר, בטטה או תפוח אדמה, סלטים למיניהם, פאנקייקס עדשים ותבשילים קטניות ואורז.

About ofirarie80

כדאי לבדוק גם את:

סדנת שוקולד

למה סדנת שוקולד היא בדיוק מה שחסר לאירוע שלכם?

ודאי לא שמתם לב לכך, אך השוקולד הפך בשנים האחרונות לכוכב בהרבה מאוד מפגשים חברתיים ...

כתיבת תגובה