אוכלאוכל בריאכללי

אוכל בריא

אוכל בריא לילדים הוא קריטי בשלב זה של חייהם

כולנו יודעים מהי החשיבות של אוכל בריא לילדים. כשילדים אוכלים בריא הם מאפשרים לגוף שלהם את אבני היסוד של הגדילה, הם שומרים גם על בריאות הגוף, האוכל הבריא עוזר במניעת מחלות, עוזר בהרגשה טובה כללית, נותן לילד אנרגיה ומרץ וגם שומר על משקל תקין. כשמדובר על ילדים קיימים היבטים נוספים בהם אוכל מאוזן ובריא לילדים משפיע, כגון יכולות הלמידה של הילד, מצב הרוח והתנהגות, יכולת להתרכז לאורך זמן ויכולת החשיבה וזכרון שלו.

מרכיבי המזון

ניתן לעקוב אחר מספר כללים עקרוניים בנוגע לתזונה כשמדובר על אוכל בריא לילדים. כללים אלה מנחים את מרכיבי התזונה המומלצים לילדים. אלה הם כמובן פחממות, חלבונים ושומנים.

פחממות- הפחממות חשובות מאוד לתזונת ילדים. הם צריכים להיות בין 50% ל-60% מהתזונה אותה הילד צורך. דרך טובה לצרוך פחממות היא דרך מזונות כמו דגנים מלאים ובהם אורז מלא וחיטה מלאה (פסטה מחיטה מלאה, לחם מחיטה מלאה וכן הלאה), וגם ירקות ופירות כמובן.

חלבונים- חלבונים קריטיים לגדילה של הילד. ניתן להשיג אותם במזונות כגון קטניות (שעועית, עדשים, סויה, פול, חומוס), קינואה, ביצים וטופו.

שומנים- אסור לחשוב ששומנים הם מיותרים ולא טובים לנו. במיוחד כשמדובר על ילדים יש צורך להקפיד על אוכל בריא המכוון לילדים עם מזונות המכילים שומנים, אך מומלץ לעשות זאת עם מזונות המכילים שומנים בריאים כמו אבוקדו, טחינה, שמן זית ואגוזים ושקדים.

כיצד מכינים ארוחה שכולה אוכל בריא לילדים

ארוחה בריאה לילדים היא ארוחה מאוזנת. ארוחה מאוזנת מכילה את כל שלושת מרכיבי המזון שהוזכרו למעלה- פחממות, חלבונים ושומנים. כשמתכננים להקפיד על אוכל בריא המיועד לילדים צריכים להכין להם ארוחות מאוזנות בכל ארוחה. ארוחה שכזו מכילה 50% ירקות ו-50% מרכיבים אחרים.

מה לא לאכול

קיימים מספר מזונות שלא מומלצים בשום דרך לילדים (וגם למבוגרים). אלה כוללים את המזו נות המטוגנים (כמו צ’יפס, חטיפים מטוגנים ועוד), מזונות תעשייתיים ומעובדים (הרבה מזונות קנויים הם מעובדים) ומזונות המכילים הרבה מאוד סוכר. חשוב לציין גם כי מזונות מעובדים תעשייתיים מכילים חומרים מאוד מזיקים היכולים לגרום גם לבעיות בריאות ומחלות, אלרגיות, בעיות במערכת העיקול ובמערכת העצבים וחלקם אפילו חומרים המעודדים סרטן. מסיבה זו מומלץ מאוד להמנע מהם ככל הניתן ואף לחלוטין.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close