אוכל בריאכללי

איזו ארוחת בוקר הכי בריאה?

על פי ניסיון מוכח, עדויות של אנשים ומחקרים רבים, ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. ארוחת הבוקר דואגת לתחושה של שובע ורוגע לאורך היום ומספקת אנרגיה מרעננת. כולנו יודעים כמה קשה לפעמים להתחיל את היום, בייחוד כאשר הבוקר לא תמיד עובר בצורה חלקה ולכן חשוב לטעון את הגוף באנרגיות טובות.

היכן נמצא את המסעדה או בית הקפה הנכון, זה עם התפריט הבריא והמזין שיעזור לנו לעבור את היום? אספנו בשבילכם מגוון טיפים ועצות כיצד נראית ארוחת בוקר בריאה ואיך גם אתם יכולים להפוך את החיים שלכם לבריאים.

הבריאות מתחילה במיקום

כפי שלא הייתם מתפשרים על מכשירים מסוימים ומעדיפים כאלו על פני אחרים, אותו הדבר תקף גם לגבי אוכל. חשוב לבחור במקום השומר על היגיינה וטריות מוצרי המזון, כגון: גבינות וירקות. לגבינות וירקות יש נטייה להתקלקל די בקלות ולכן, חשוב למצוא מקום השומר על טריות וסטריליות. בראש ובראשונה בחרו במקום שנוח לכם לסעוד בו, למשל אם את רוצים לאכול ארוחת בוקר בתל אביב, תוכלו ליהנות ממגוון סוגים של מסעדות ובתי קפה. מבחינת הכמות הגדולה של מסעדות ובתי קפה, תל אביב היא הרפתקה של ממש. תוכלו לסעוד ארוחת בוקר על שפת הים בנמל, בתוך מלון מפואר או ליהנות ממסעדה הבנויה בתוך בניין גבוה, עם נוף מרהיב.

אז מהי ארוחת בוקר בריאה?

ארוחת בוקר בריאה צריכה לכלול חלבונים, פחמימות מורכבות, ויטמינים וירקות. בכל ארוחה צריך להגיע לרמת שובע, אך בכל זאת לשמור על איזון ולא לחרוג ממה שהגוף שלנו יכול לעכל בצורה שנוחה לו. במיוחד כי מדובר בבוקר, הארוחה צריכה לגרום לתחושת שובע, ללא תחושה של כובד. בין ארוחות הבוקר הפופולריות בכל צורתן, היא ארוחת בוקר ישראלית.

את ארוחת הבוקר הישראלית תוכלו למצוא כמעט בכל בית קפה, כאשר הבסיס לרוב זהה: לחם חום או לבן המוגש לצד חביתה (אותה חביתה יכולה להגיע בתוספת של בצל, ירק ובצורת ביצת עין, חביתה רגילה או מקושקשת). מלבד החביתה מצורפים מטבלים כגון: גבינות מלוחות, גבינה לבנה, טונה, אבוקדו ולסיום, סלט ירקות ישראלי קצוץ דק-דק ומיץ פרי הדר.

על אף הבסיס הזהה, חשוב לשים להבדל בין ארוחת בוקר ישראלית אחת לאחרת. תוכלו לבחור בארוחה שבה תהיה לכם אפשרות לבחור בגבינות בעלות אחוז שומן פחות גבוה, העדיפו לחם עם חיטה מלאה ונסו לוותר על המיץ, במיוחד אם אינו טבעי.

ארוחות בוקר מרחבי העולם

אם כבר אכלתם ארוחת בוקר בתל אביב, וודאי ראיתם כי יש ארוחות בוקר שאומצו מרחבי העולם, כגון בייקון על חביתה או וופל בלגי. אלה הן בדרך כלל בעלות אחוזי שומן גבוהים יותר או יותר פחמימות פשוטות, מה שמוכיח כי אין מדובר בארוחה בריאה ולכן, יש לנסות להימנע מצריכה של מזון מסוג זה, במיוחד בבוקר. לסיום, נפש בריאה בגוף בריא – הכל מתחיל ונגמר במה שאנו בוחרים להכניס אל תוך גופנו.

 

 

 

מאמרים קשורים

Close
Close