אוכל

איך לבחור עוף המתאים ביותר להכנת שניצל

כמו מרבית המשפחות בארץ, בטח גם אתם והילדים מאוד אוהבים שניצל. אם כך, תוכלו למצוא בשוק מגוון סוגי שניצל משובחים, מתובלים ומוכנים לאכילה. אבל אם בא לכם להשקיע ולהכין שניצל לבד מחזה עוף טרי, כדאי שתבחרו היטב את הנתח ממנו תכינו את המנה. בחירה נכונה תבטיח את איכות הארוחה מבחינת ערכיה התזונתיים, בריאותה וטעמה.

הנתח המתאים לשניצל

בדרך כלל נתח העוף הטוב ביותר עבור הכנתם של שניצלים הינו חזה עוף, שהינו נתח גדול יחסית ודל שומן המורכב משני חלקים. את הנתח אפשר לקנות משוטח או לחילופין ניתן לקנות גם נתח עוף לא מעובד שיכול להיות גם של פרגית. את הנתח השלם חוצים לאורכו עם סכין בשר חדה ובמידה ויש בו סחוס מוציאים אותו. כעת לוקחים כל חלק ועם סכין חדה חותכים אותו מהצד עד לקבלת נתח חלק ושטוח. ניתן לעשות זאת בבית כשמניחים את הנתח בין ניירות אפייה או ניילון נצמד ודופקים אותו בעדינות עם פטיש ייעודית  לשניצלים. אם אין לכם בבית פטיש כזה תוכלו להחליפו עם מחבת שטוחה עד לקבלת עובי רצוי של שניצל.

בחירה נכונה של עוף לשניצל

בהגיעכם לחנות לקנות נתחי חזה עוף לשניצל, יש מספר כללים שכדאי ליישם בבחירה נכונה. קודם כל, יש להבדיל בין נתחים טריים שאתם קונים מהקצב לבין נתחי חזה עוף ארוזים.

בבחירת חזה עוף טרי מהקצב יש להעדיף נתח שמריח טוב, עובדה המעידה על טריותו. אם יש סביב נתחי העוף מים יתכן שמדובר בנתח שהופשר ולא בנתח טרי. בנוסף, העדיפו לקנות עוף טרי הנשמר באופן היגייני, עם אריזה וכיסוי שאינו בא במגע עם אוויר פתוח, ושנוגעים בו רק עם ידיים מכוסות בכפפות. מנגד, אתם יכולים לקנות בסופר חזה עוף מוכן וארוז, חשוב לבדוק מיהו הספק העומד מאחורי המוצר, לבחון את תאריכי ייצורו, את רמת הכשרות שלו וכדומה.

העדיפו עוף ללא הורמונים ואנטיביוטיקה

בייחוד אם שניצל הינה מנה שעולה באופן קבוע על שולחנכם, מומלץ לבחור בעוף מספק מוכר, איכותי ובריא. העדיפו עוף שגודל ללא הורמונים ואנטיביוטיקה בתנאי גידול ותזונה מפוקחים. חשוב לציין כי במדינות רבות בעולם, כולל האיחוד האירופאי, פועלים לצמצום והפסקת השימוש באנטיביוטיקה כזרז לגידול עופות. זאת בעוד שבארץ המגמה עדיין לא התקדמה מאוד, ולכן האחריות על איכות העוף שאתם קונים היא אישית שלכם.

מאמרים קשורים

Close
Close