אוכל

אילו סוגי אוכל ניתן להכין ליום אתגרי מחוץ לבית

בישול בתנאי שטח נחשב לחוויה מהנה וניתן להצטייד בכלים מתאימים כמו פויקה, סירים מברזל, פינג’ן להרתחת מים ולהכנת קפה וציוד נוסף בהתאם לארוחה בה מעוניינים. כאשר מתכננים יום אתגרי מחוץ לבית יש להתחשב במספר פרמטרים כמו מיקום, מספר האנשים, האם יש גם ילדים, טעם אישי באוכל, משקל הציוד שיש לשאת על הגב ועוד. יש להתייחס לנושא קירור האוכל ולכן נהוג ביום אתגרי שלא להכין מזון הדורש מוצרי חלב כיוון שאז יש לסחוב צידנית כבדה עם קרחונים. בנוסף, יש להתחשב במרכיבים התזונתיים לכן מרק מהווה אופציה טובה ומזינה ליום אתגרי, כרירים שמכינים מראש בבית עם ירקות בצד וניתן לקחת בתרמיל גם נקניק, כמה קופסאות שימורים, פירות יבשים, אגוזים וגרעיני דלעת אותם ניתן להוסיף לסלט או לאכול סתם כך ועוד.

מנה צמחונית או בשרית

כדאי לקבוע מראש האם מעוניינים באוכל צמחוני או בשרי במהלך הטיול האתגרי והכלל המנחה והחשוב מכולם הוא נושא המשקל, במיוחד כאשר יוצאים לטיול סנפלינג ויש לסחוב את כל הציוד על הגב למרחק רב. לכן, כדאי לצמצם עד כמה שניתן את פריטי הציוד עמם ניתן לבשל ובשטח תמיד מהנה להיות יצירתיים כך שניתן לקחת קופסת שימורים ולהפוך אותה לפינג’ן, לסיר קטן לבישול על מדורה או גזייה, לשתייה במקום לקחת כוסות וכדומה. במידה ומעדיפים מנה בשרית משביעה ביום האתגרי חשוב לזכור כי בשר יש לקרר לכן במקרים מסוימים יש להעדיף לקחת נקניק יבש, קבנוס ובשר מיובש כיוון שאלו לא דורשים קירור וניתן להוסיף אותם למנת אורז, לאטריות, למרק או לאכול את הבשר כפי שהוא כיוון שהוא מוכן.

אמנם, לא חייבים להכין אוכל בשרי ובהחלט ניתן להסתפק במנה צמחונית ואפילו טבעונית. אפשר לקחת אבקת מרק וכמה ירקות כדי להכין מרק מזין ומחמם אחרי הפעילות המאומצת. אפשר להכין אורז עם ירקות או נודלס טעים ובהחלט ניתן להכין בשטח מנות נפלאות כמו נזיד עדשים, סלט ירקות עם טחינה, חציל קלוי עם טחינה ולימון ומתכונים רבים נוספים.

בישול על מדורה או גזייה

כדאי לתכנן את נושא האוכל לפני היציאה ליום אתגרי מחוץ לבית. במידה ויוצאים ליום אתגרי דרך חברה מקצועית ניתן לתאם מראש פריסה בשטח ולבחור בין מנות קייטרינג נפלאות או לבשל לבד על מדורה או באמצעות גזייה. לכן, חשוב להכין רשימת ציוד וכדאי לקבוע את סוג האוכל בטיול בהתאם לסוג הפעילות האתגרית.

מאמרים קשורים

Close
Close