אוכלאוכל בריאכלליתזונהתזונה נכונה

איך לדאוג לארוחה בריאה במשרד

רבים מאתנו מבלים שעות רבות בכל יום במקום העבודה. הבוקר מתחיל בקפה מהיר, ממשיך בישיבה ממושכת מול המחשב, פגישות חשובות ועוד, ארוחת צהריים חפוזה (אם מתאפשר) פעמים רבות, ואחר כך עוד כמה שעות של עבודה. לא משנה מהו העיסוק שלנו, מהו התחום שבו אנו עובדים וגם מהו סגנון העבודה שלנו, חשוב לדאוג לארוחה בריאה ומשביעה אחת ביום, כזו שניתן לאכול במקום העבודה. איך דואגים לכך ואיך שומרים על אורח חיים בריא, בכל הקשור לתזונה, גם כשמבלים זמן רב במשרד? התשובה, לפניכם.

להתכונן לכך מראש

כדי לשמור על אורח חיים בריא, הכולל גם תזונה נכונה, ובעיקר כשמבלים לא מעט שעות במקום העבודה, מומלץ לארגן את ארוחת הצהריים מראש. מי שנוהג לבלות שעות רבות בכל יום במשרד, מומלץ לו להיערך לכך מראש ולהביא ארוחת צהריים טובה ומשביעה מהבית. נכון, מדובר בפתרון שאיננו מתאים בהכרח לכל אחד, ובכל זאת, יכול לסייע בכך ולעזור לשמור על הבריאות. אפשר להכין ירקות מבושלים, חזה עוף על מחבת פסים או אולי סלט גדול עם שקדים, גרעינים וירוקים למיניהם. את כל המנות ניתן לאחסן בתוך קופסאות פלסטיק, השומרות על טריות המזון ומהוות פתרון ידידותי ונוח מאד למשתמש.

לשלב מכונות מזון עם מגוון של פתרונות בריאים לעובדים

בשנים האחרונות אפשר למצוא לא מעט משרדים ומקומות עבודה שונים, הבוחרים לשלב במקום מכונות מזון מסוגים שונים. שילוב של מכונת מזון שמציעה מזון בריא, כמו סלטים וכריכים טריים, הוא פתרון מושלם לכל משרד. במידה ומדובר במשרד גדול מאד, ניתן לבחור כמה מכונות מזון שונות ולמקם אותן בכל קומה. עובדי המשרד יכולים ליהנות מפתרון זמין ובעיקר בריא ובכל שעה של היום לגשת ישירות אל מכונת המזון ולבחור את המנה המתאימה להם. שיטה זו חוסכת להם זמן וגם כסף (הם אינם צריכים לצאת למסעדה בחוץ או להזמין אוכל) ועוזרת להם להקפיד על תזונה נכונה ותפריט בריא יותר.

בחירה מושכלת ונכונה

בין אם בוחרים סלט בריא מאחת ממכונות המזון שבמקום העבודה ובין אם בוחרים להביא מהבית מנה חמה, למשל, חשוב לבחור נכון את המזון עצמו. מומלץ לשלב בארוחת הצהריים ירקות וגם פחמימות כדי לקבל את האנרגיה שלה זקוקים וכן גם את אבות המזון החשובים. כדאי שארוחת הצהריים, באמצע היום, תהיה קלה ככל האפשר ולא תכלול מנת בשר גדולה. כריך ממכונת המזון, כריך בריא עם ירקות טריים יכול להיות פתרון מצוין לשעות הרעב באמצע היום וגם מענה לכל מי שחשוב לו לשמור על הבריאות. במקביל, כדאי לדאוג להביא מהבית גם פרי או שניים לנשנוש בשעות אחר הצהריים המוקדמות לצד הקפה או התה. בחירה נכונה ומושכלת של הארוחה יכולה לשפר את תפקודנו במהלך היום ולספק לנו את הרכיבים התזונתיים שלהם אנו זקוקים.

 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close