אוכל בריא

אשכול ענבים טעים, בריא ומזין

אם יש פרי שהולך נהדר עם הקיץ אלו הם ללא ספק הענבים, המוצעים בשוק ובסופרים בשלל זנים, טעמים וצבעים. טעמם הקריר, מלא המיץ והמתוק מרענן לנו את הקיץ, ואם לא די בכך מדובר בפרי מאוד מזין ובריא שמומלץ לשלבו בתזונה השבועית.

ענבים קרירים וטעימים

הסיבה העיקרית שבגללה ענבים כל כך אהובים בעונת הקיץ היא כמובן טעמם המרענן והמתוק. אשכול ענבים קריר וטעים יכול ללוות אותנו לים או לבריכה, לספק קינוח קליל בסיום ארוחה, או להעניק לנו נשנוש טעים בכל שעה ביום. מתוך מבחר סוגי הענבים כל אחד יכול למצוא את הזן המועדף עליו, בין אם נוטה יותר לכיוון החמוץ או יותר לכיוון המתוק.

מלבד לאכול את הענבים כפי שהם, פרי נהדר זה יכול להשתלב בעוד מגוון מזונות. למשל ניתן להקפיא את ענבים ולהכין מהם שייק קר או גלידת סורבה. כמו כן ניתן להוסיף ענבים לסלטי ירקות טריים, סלטי עוף,  סלטי פסטה ועוד, וניתן לשלבם עם מנות של דגים – למשל כמנת  סביצ’ה מעולה. ענבים גם יכולים לספק תחליף טבעי להכנת ריבות מסוגים שונים של פירות, הם משתלבים נפלא בקינוחים כמו עוגות, פודינג, גלידות ופאי, ויוסיפו עוד טעם מתוק ופריך לתבשילי בשר ועוף.

ענבים בריאים ומזינים

לצד ההנאה שיש בענבים, אכילתם גם מזינה ובריאה עם שפע של סגולות חיוניות לבריאות הגוף. בין היתר, ענבים שופעים בנוגדי חמצון המגנים על הגוף כנגד רדיקליים חופשיים ומונעים בעיות בריאות מגוונות, מדלקות ועד מחלות כרוניות. בנוסף, נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים שיש בענבים מסייעים במניעת מחלות דם ולב, וכן הם עשירים באשלגן המסייע בהורדת לחץ הדם. מחקרים גילו כי ענבים מעולים לבריאות העיניים, ואם לא די בכך, מכיוון שיש לענבים ערך גליקמי נמוך הם גם יכולים להשתלב בתזונה מאוזנת של סוכרתיים.

בחירה נכונה של ענבים

אם הבנתם שענבים הם הפרי שלכם לקיץ, מה שנשאר הוא לדעת איך לבחור פרי. יש לבחור בזן המועדף ובפירות כמה שיותר פציחים וקשיחים, וזאת על פני פירות שהם כבר ספוגיים ורכים מידי. כמו כן, העדיפו ענבים עם קליפה שלמה נטולת פגמים, עם מראה כללי רענן ולח, וכמובן שאין כמו מבחן הטעם כדי לדעת אם בחרתם באשכול ענבים מוצלח.

מאמרים קשורים

Close
Close