כללימסעדותמסעדות מומלצות

מדריך בחירת מסעדות

אתם רוצים לצ’פר את החותנת ולקחת אותה לארוחת ערב? ואולי מדובר בארוחת ערב עם אורח מחו”ל או “סתם” עם משפחה או חברים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירת מסעדה ובחירה בין מסעדות שונות, שעשויות להתאים למה שאתם מחפשים לאירוע

בימינו, בחירת מסעדות לארוחת ערב או יציאה לבילוי, היא לא עניין גדול. רבים מכירים פחות או יותר מה שהמסעדות בעיר או באזור שלהם מציעות, ואם לא מדובר בבילוי מיוחד או הוצאה גדולה במיוחד, לא צריך עזרה מיוחדת בבחירת מסעדה.

מצד שני, ישנם לא מעט מקרים שבהם אנחנו מתלבטים, ולא בטוחים באיזו מסעדה לבחור, מבין המגוון הקיים. ניקח למשל שתי דוגמאות:

בחירת מסעדות מומלצות לאירוע משפחתי גדול, בו משתתפים יותר מארבעה או שישה אנשים. בחירת מסעדות מהסוג הזה מציבה לעיתים קרובות את שיקולי המחיר במקום הראשון, את המרחב שהמסעדה מציעה (אולי חדר פרטי) ואת סגנון המסעדה.
בבחירת מסעדה לאירוע משפחתי גדול תשאל למשל השאלה “האם המסעדה מציעה מנות או כסאות ילדים.” בבחירת מסעדות משפחתיות פחות ידברו על איכות כל מנה ומנה ולרוב גם עניין השקט והאקוסטיקה לא יהיו במקומות הראשונים ובשיקולים בבחירת המסעדה.

בקצה השני של הקשת, ישנם המקרים בהם אנחנו בוחרים במסעדה לאירוע שקט יותר, אולי מרשים. נניח שמדובר בבחירת מסעדה לארוחת ערב עם לקוח חשוב מחו”ל או עוד זוג חברים. בבחירת מסעדות מסוג זה נציב במקומות הראשונים את השקט והאווירה במקום, את השרות ואת טיב האוכל. מן הסתם, בבחירת מסעדה מסוג זה – יוקרתי ומרשים – די ברור לנו שהמחיר שנשלם יהיה “בהתאם”.

כלים בבחירת מסעדות

כאמור, בחירת מסעדות מקומיות, עממיות או יום-יומיות היא לא משימה קשה: רובנו מכירים מה פחות או יותר מגישים במסעדות אלה. מקסימום נרצה להתעדכן לגבי מסעדות חדשות, ואז נוכל להתייעץ עם חברים ברשתות החברתיות או – כמה מפתיע – בשיחת טלפון.

לבחירת מסעדות יקרות יותר, או לבחירת מסעדות שמגישות תפריט מיוחד ולא מוכר לנו, עומדות לרשותנו המלצות של חברים אבל גם המלצות כלליות באתרים יעודים, אתרי בלוגרים ומבקרי אוכל.

שימו לב: אם אתם מבססים את בחירת המסעדה שלכם על סמך המלצות רק באתרי מסעדות דעו שלעיתים משמיטים בהם ביקורות פחות חיוביות. פה ושם, בבחירת מסעדות על סמך המלצות של בלוגרים, רצוי לדעת שחלק גדול מהם מוזמנים לארוחות “ביקורת” על ידי המסעדות עצמן.

לסיכום: בחירת מסעדות או בחירת מסעדה צריכה להיעשות קודם כל על פי אופי הבילוי הרצוי ובדיקת האמינות של הממליצים השונים על המסעדות.

 

 

 

 

 

 

Tags

מאמרים קשורים

Close
Close