בירה

בירה – כיצד משלבים אותה באירועים?

היום כשאנחנו מגיעים לאירוע, בין אם מדובר באירוע פרטי או עסקי, אנחנו יכולים לצפות שנמצא בבר מגוון משקאות אלכוהוליים מסוגים שונים, ממשקאות אלכוהול כבד כמו ויסקי וקוניאק, דרך יינות ועד בירות בינלאומיות וישראליות. האורח הישראלי לא יוותר על צריכת אלכוהול באירוע, בין אם מדובר בכמות קטנה ובין אם מדובר בכמות גדולה.

כעת עולה השאלה, האם בכל אירוע אנחנו נשלב משקאות אלכוהוליים וכיצד נשלב אותם. שאלה זו באה לידי ביטוי, בעיקר כשמדובר בבירות. לכאורה, בירה היא משקה שבכל אירוע אנחנו יכולים למצוא אותו, הרבה יותר, נניח מויסקי או משקאות חריפים אחרים, גם בגלל שהיא הרבה יותר זולה וגם בגלל שיותר אנשים צורכים בירה (באירועים ובכלל) מאשר משקאות כבדים, כמו אלה שציינו ואחרים.

אך בשביל לשלב משקה כמו בירה, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעשות את זה בצורה נכונה. לרשותנו עומדות כמה אופציות, למשל, אנחנו יכולים לשלב בירה בבקבוקים, אותם אנחנו שמים במקרר ומציעים לאורחים שלנו (כיום אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות של רכישת בקבוקי בירה שיש בתוכם בירה מחבית), אנחנו יכולים גם להתקין חביות בירה בבר ולהציע לאורחים בירה בכוסות זכוכית. אפשר כמובן גם להציע בירה בפחית, אך זה נחשב הרבה פחות פופולארי ומרבית האורחים שלנו יעדיפו שלא לשתות בצורה כזו.

המלצות כיצד להגיש בירה באירועים

מלבד השאלה כיצד אנחנו יכולים להגיש בירה לאורחים שלנו, עולה שאלה כיצד אנחנו משלבים אותה באירוע. כאן אנחנו יכולים למצוא מספר דרכים:

ראשית, אנחנו יכולים להציע לאורחים שלנו בירה בבר משקאות, כלומר הם יצטרכו לקום ולגשת אל הבר בשביל לשתות. עלינו לחשוב היכן למקם את הבר והאם להקים רק בר אחד או שניים (באירועים משפחתיים נהוג להתקין בר משקאות באזור קבלת הפנים וכן באזור הריקודים)

שנית, אנחנו יכולים לשים לאורחים שלנו בקבוקי בירה על השולחן. כמו שאנחנו מציבים בקבוק יין, כך אנחנו יכולים להציע להם בקבוק בירה אחד לכל אורח. זה מייקר את העלויות, מאחר ואם אנחנו בוחרים לשים אך ורק בקבוקים בבר, אנחנו מראש נקבע כמות מקסימאלית שהיא נמוכה מכמות האורחים הצפויה, לעומת זאת, אם נחליט להציב בקבוקים בשולחן, אז הכמות צריכה להיות דומה למספר המוזמנים.

שלוש, אנחנו יכולים להשתמש באופציה של בר אקטיבי. כמו שנהוג לחלק משקאות מסוימים באמצעות מלצרים שעוברים בין החוגגים ומחלקים להם אלכוהול, כך גם אנחנו יכולים להציע להם אפשרות לקבל כוסות בירה. גם כאן, מדובר באופציה יקרה יותר מאופציות אחרות.

חשוב לומר, תהליך השילוב של משקאות אלכוהוליים באירוע ובפרט בירות, צריך להיות מותאם כמובן לסוג האירוע ולסוג האורחים באירוע. לא כל אירוע מתאים שיהיו בו משקאות שכאלה, וגם אם כן, יש לבדוק מה הכמות הנכונה להגשה, למי מגישים ומתי מגישים את המשקאות.

Close
Close