אוכלבישוליםכללי

בישולים קלים לשבת

לא צריך לחפש הרבה, בישולים קלים לשבת קיימים בשפע

בישולים לשבת הם לא כמו בישולים רגילים במהלך השבוע. במידה ואתם שומרים שבת, יש צורך לתכנן מראש שלוש ארוחות משמעותיות. כמו כן במקרים רבים מגיעים לארוחת השבת אורחים, לפעמים אלה נשארים להתארך לאורך כל הסוף שבוע וגורמים לכם את הצורך לתכנן מראש כמויות גדולות של אוכל לארוחות שיוגשו. במקרים כאלה הכי טוב לפנות למנות קלות לעשיית, כאשר בישולים קלים לשבת קיימים למעשה בשלל אפשרויות וסוגים.

סוגי מנות

בישולים קלים לארוחת השבת כוללים לדוגמא מנות טבעוניות, מנות חלביות, מנות צמחוניות, תוספות, מנות דגים, מנות בשר ועוף, מנות ירקות, קינוחים ומתוקים וגם עוגות ועוגיות. קיימים מגוון סוגים של בישולים המקלים על משך העבודה כגון מתכונים עם מספר מרכיבים מצומצם, מתכונים אשר משך הכנתם לא אורך יותר מעשר דקות ומתכונים עם מרכיבים המצויים באופן טבעי בכל בית וללא מרכיבים מיוחדים. המרכיבים שמצויים בדרך כלל בכל בית הם:

  • אורז
  • ביצים
  • איטריות
  • חלב/ גבינות
  • עגבניות
  • בצל
  • שמן

מרכיבים אלה יכולים להיות בסיס למתכונים רבים וטעימים ולא דורשים ידע רב או מומחיות במטבח כך שניתן להגיע לבישולים קלים עבור השבת במהירות.

מה חייבים לכלול בישולים קלים לשבת

כשחושבים על בישולים קלים לשבת צריך לקחת בחשבון בכל זאת כי מדובר על ערב שבת וכי ישנם מספר גורמים שאי אפשר לוותר עליהם בארוחה. אלה כוללים לדוגמא חלה, עליה מברכים את ברכת “המוציא לחם מן הארץ”. ברכה זה יחד עם החלה היא מרכיב חשוב בארוחת שבת גם אצל חילונים רבים שלא מקפידים עליה במהלך השבוע. מסיבה זו חשוב מאוד לדאוג לכך שתהיה חלה לשבת. כמו החלה חשוב גם לדאוג לבקבוק יין עבור הקידוש, לא חשוב איזה בסוג יין מדובר כל עוד ניתן לברך עליו את ברכת “בורא פרי הגפן”.

מלבד החלה, במקרים רבים כאשר מדובר על ארוחת שישי לאנשים רבים חשוב לכלול מנות בשריות, מספר מנות תוספות  וסלטים. לכן כאשר מתכננים בישולים לשבת מומלץ לחשוב על סוגי מנות מגוונות שיכללו מרכיבים אלה. מנות אפשריות יכולות להיות אורז פרסי, ירקות בתנור, דג סלמון על מלח גס, סלט יווני דק, סלט ירקות ישראלי וסלט איטריות ועגבניות שרי עם בזיליקום ושמן זית. אלה דוגמאות טובות עבור בישולים קלים מאוד לשבת.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Check Also
Close
Close
Close