דיאטהדיאטה קלהכללי

דיאטה קלה

דיאטה קלה לביצוע אינה דבר בלתי הגיוני

כל ההתחלות קשות. צריך הרבה כוחות ורצון ותמיכה כדי להתחיל במשהו חשוב ומשמעותי. כשמדברים על דיאטות קיימות כל כך הרבה שיטות וכל כך הרבה דרכים אך כל אלה מדגימים למעשה כמה קשה לפעמים לעשות דיאטה ולכן, לפעמים צריך להתמקד בחיפוש אחר דיאטה קלה לביצוע. עם זאת, לפעמים כשרוצים להתחיל דיאטה יותר קל להתחיל ב-“מה לא”, לעומת ב-“מה כן”.

מה לא לאכול

קיימים מספר מזונות מהם יש להמנע בכל מחיר. לא תמצאו תזונאית בעולם שתמליץ עליהם, עבור כל סוג דיאטה ובמיוחד עבור דיאטה מאוד קלה לביצוע. מזונות אלה הם הם מזונות מטוגנים  ומזונות מעובדים תעשייתית. מזון מטוגן כולל את המאכלים הקנויים המטוגנים כמו צ’יפס ברשתות המזון המהיר אך גם מזונות מטוגנים בבית כמו תפוחי אדמה מטוגנים, לביבות מטוגנות בשמן עמוק, סופגניות מטוגנות בשמן עמוק, נקניקיות מטוגנות בשמן עמוק או ירקות מטוגנים.

מזון מעובד כולל את כל המוצרים התעשייתיים הקנויים, בהם חטיפים רבים אך לפעמים גם מנות מוכנות קפואות או שדורשות רק הוספה של מים חמים. במוצרים מעובדים תעשייתיים אלה הרבה מאוד חומרים מזיקים מאוד. חומרים אלה הם עד כדי כך מזיקים והם יכולים לגרום לנזקים משמעותיים בגוף. החומרים יכולים לגרום לאלרגיות, לבעיות במערכת העצבים ולבעיות במערכת העיכול, בעיות נוספות ואף לסרטן.

האם קיימים מזונות נוספים שאינם מומלצים עבור דיאטה קלה לביצוע?

מזונות נוספים שאינם מומלצים עבור דיאטה במיוחד קלה לביצוע הם מזונות המכילים כמויות גדולות מאוד של סוכר מעובד. כמויות גדולות של סוכר נחשבות כאחד הגורמים לתוקפנות, אלימות ומצבי רוח משתנים קיצוניים. חשוב לציין כי גם תחליפי הסוכר נמצאים באותה קטגוריה ואינם מומלצים לאכילה כלל. סוכר אינו בהכרח שלילי עבורנו, במידה וצורכים אותו בצורתו הטבעית הנמצאת לדוגמא בפירות, באגוזים ובשקדים ובירקות. מלבד הסוכר לא מומלץ לצרוך גם קפאין, בהם שתייה חמה של קפה ותה וגם לא שתיה קלה כמו קולה בכל דיאטה קלה לביצוע, אך לא רק.

מלבד זאת מזונות המכילים הרבה שומן רווי מהחי לא מומלצים אף הם עבור דיאטה סופר קלה לביצוע אך גם עבור כל סוג דיטאה ואף עבור כל אדם ממוצע גם אם אינו מקפיד על דיאטה ופשוט מעוניין בתזונה בריאה.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close