כללי

לא צריכים ויזה בארנק? תחשבו שוב

נכון שלפעמים אתם מביטים בכרטיס האשראי שלכם וחושבים, “בשביל מה אני צריך את זה?”, הרי ויזה היא אלמנט שכולם משתמשים בו, אבל לא באמת ברור לנו למה. יש שיחשבו שזו רק דרך לצבור חובות, אבל בפועל, כרטיסי אשראי מציעים מגוון רחב של הטבות שיכולות לשפר משמעותית את הניהול הפיננסי שלכם. שנדבר על זה?

כיצד כרטיס ויזה יכול דווקא לשפר התנהלות פיננסית?

אין ספק שזו הצהרה שתישמע לרוב האנשים מעט נחרצת, אבל ביננו, יש כמה דרכים נפלאות בהן זה עובד. הנה כמה מהן:

  • תגמולים – חברות כרטיסי אשראי מציעות לעתים קרובות תוכניות תגמולים כדי לפתות לקוחות להשתמש בכרטיסים שלהן. תגמולים אלה יכולים להגיע בצורה של נקודות למשל, אותן תוכלו לממש עבור מוצרים ושירותים שונים, כגון נסיעות, אוכל או קניות. על ידי שימוש בכרטיס ויזה עבור ההוצאות הרגילות, ניתן להרוויח תגמולים שיכולים לחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך.
  • אבטחה – כרטיסי אשראי מספקים שכבת ביטחון שאין למזומן. כאשר משתמשים בכרטיס אשראי, הכסף לא יוצא מיד, אלא כסוג של “הלוואה” מחברת האשראי. כלומר, גם אם הכרטיס חלילה נגנב או נפרץ, יש לכם זמן לדווח על כך ולפתור את הבעיה במהירות מבלי לאבד את הכסף. בנוסף, חברות רבות מציעות שירותי הגנה מתקדמים.
  • נוחות – נשיאת כרטיס אשראי היא הרבה יותר נוחה (ובטוחה) מאשר נשיאת כמויות גדולות של מזומנים. רובן המוחלט כמעט של החנויות והעסקים מקבלות כרטיסי אשראי, כך שלא תצטרכו לדאוג שמא לא יקבלו את אמצעי התשלום שלכם.
  • אמצעי תשלום בחירום – תארו לכם שנוחתת עליכם הוצאה גדולה שלא תכננתם. כרגע, אין בידכם כסף נזיל לשלם עליה, אך אין לכם ברירה. רכישה של רכב למשל, טיפול רפואי ועוד. כרטיסי האשראי מאפשרים לחלק את התשלום למספר פעימות, להוריד מהלחץ ובמקביל להגדיל את מסגרת האשראי על מנת לאפשר זאת. קל ופשוט!
  • גמישות בתשלום – בהמשך ישיר לסעיף הקודם, כרטיס ויזה מאפשר לכם לבצע רכישות עכשיו ולשלם עליהן מאוחר יותר. זה יכול להיות מועיל לניהול תזרים מזומנים, במיוחד אם ההכנסה שלכם משתנה מחודש לחודש. על ידי שימוש אסטרטגי בכרטיס האשראי, ניתן לנהל כספים באופן חכם ויעיל יותר ולאפשר לעצמכם מרווח נשימה ללא סטרס כלכלי.

אז כיצד תוכלו לבחור את הכרטיס המדויק לכם?

העניין הוא שהשוק מלא בסוגים שונים של כרטיסי ויזה לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, אשר מתאימים לאנשים שונים. כדי לבחור בכרטיס המדויק לכם, יש לבצע סקר שוק מקיף ולקבל מספר הצעות מכמה חברות אשראי לאחר שתפרשו בפניהן את הצרכים והדרישות שלכם. זכרו שתמיד תוכלו לנסות להתמקח, שכן לחברות האשראי יש מרווח תמרון רחב כך שלרוב, ניתן בהחלט להתאים את תנאי הכרטיס אליכם.

Tags

מאמרים קשורים

Close
Close