אוכל

זה בריא? הערכים התזונתיים של חזה העוף וכיצד הוא תורם לבריאות שלנו

בנוסף להיותו מאכל פופולארי, חזה עוף נחשב גם למאכל בריא כל עוד דואגים לקנות חזה עוף טרי ממקור אמין, מעופות שגודלו בתנאים מפוקחים ללא אנטיביוטיקה והורמונים. על היתרונות הבריאותיים של חזה עוף יפורט בקצרה להלן.

בשר עוף דל בשומן

ב- 100 גרם של חזה עוף יש בממוצע רק 100-120 קלוריות, עם 3 גרם שומן בלבד, לצד כמות גבוהה של חלבון העומדת על 20 גרם. השילוב של הרבה חלבון ומעט שומן הופך את מנת הבשר הזו למומלצת במיוחד, ובעיקר אם מבקשים לשמור או לרדת במשקל. על ידי שילוב של חזה עוף ביומיום תזכו בתוספת תזונה בריאה ודלת שומן המסייעת בשמירה על דיאטה ועוזרת להרזות.

צילום: Freepik

בשר עשיר בחלבונים

לצד היותו דל שומן, חזה עוף גם עשיר בחלבונים שיש להם יכולת להגביר תחושות של שובע לאורך זמן, מה שגם מסייע בשמירה על דיאטה והימנעות מנשנושים בין ארוחות. כמו כן מדובר בחלבונים איכותיים עשירים בחומצות אמינו, השומרים על בריאותנו ומעולים להתפתחות תקינה של ילדים. רבות מהחומצות גוף האדם לא יודע להפיק בעצמו והוא נדרש לקבלן ממזון. החלבונים גם חיוניים לבריאות שרירי הגוף וככאלו הם מומלצים למי שמתאמן באופן קבוע. יתרה מכך, שמירה על מסת שריר חשובה לכולם, והיא אף עולה בגיל מבוגר לשמירה על הגוף בריא ומניעת התפתחות של מחלות. בנוסף לכך, האנזימים שיש בחלבונים חשובים למערכת החיסון של גוף האדם ותורמים לחיזוקה.

 מינרלים וויטמינים

חזה עוף גם עשיר בוויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף, הכוללים בין היתר:

 

  • ויטמין B12 – משתתף בהליך הייצור של כדוריות דם אדומות וחיוני למערכת העצבים, כאשר חוסר ממנו עלול לגרום לאנמיה.
  • ויטמין B3- משתתף בהליכי הפקת אנרגיה ממזון ומסייע בשמירה על בריאות מערכת העיכול והעצבים.
  • חומצה פולית- המכונה גם ויטמין B9, משתתפת בהליכי ייצור של כדוריות דם אדומות, מונעת אנמיה ומגנה על מערכת העצבים של עוברים.
  • ויטמין B6- מסייע בהליכי אחסון ושמירת אנרגיה. כמו כן הוא חיוני למערכת החיסון, משתתף בהליכי חילוף חומרים ובהליכי ייצור של כדוריות דם לבנות. הוא גם מסייע לוויטמינים אחרים מקבוצה בי להיספג בגוף.
  • ויטמין C- מסייע בייצור עצמות ורקמות בריאות ויציבות ובשמירה על נימי הדם ועל השיניים.
  • מינרלים – לרבות זרחן, אשלגן, סלניום, ברזל, אבץ ומגנזיום. מינרלים אלו חיוניים למגוון מערכות בגוף לרבות כלי הדם, הלב ומערכת העצבים.

 

מאמרים קשורים

Close
Close