כלליתזונה נכונה

חשבתם שכבר קיץ? לא כל כך מהר

אולי מדובר בזנקי ההתחממות הגלובלית או שסתם מדובר בחילוף עונה הפכפך, אולם בכל מקרה אין ספק כי הימים האחרונים הוכיחו לנו שלצד הימים הרותחים יכולות להגיע גם רוחות חזקות בימים שלאחר מכן ואפילו קצת גשם. מעבר לחוסר הנוחות שבדבר, כדי להימנע מהיחלשות המערכת החיסונית של הגוף והגדלת הפוטנציאל לחולי עונתי, הכנו לכם מאמר עם כמה עצות לשמירה על הגוף שקל ליישם בבית.

 

הגבירו את תדירות הפעילות הגופנית וצרכו חלבונים בהתאם

פעילות גופנית ידועה כמשפיעה באופן חיובי על סיבולת הגוף וגם על המערכת החיסונית, אולם לצד הפעילות הגופנית חשוב לצרוך חלבונים שישלימו את החסך של הגוף, משום שאחרת הפעילות הגופנית תהיה פחות יעילה. כדי להגביר את צריכת החלבונים, ניתן לצרוך את אבקת החלבונים פרומקס  המעולה של הרבלייף, או יופלה GO תנובה, שני מוצרים שמכילים כמות גדולה יותר של חלבון מועיל.

 

תה, חליטות וניקוי רעלים

לפני הסקפטיות, זכרו כי מטרתנו במאמר הינה להציע לכם כמה דרכים שיעבדו בצורה משולבת כדי להגן על הגוף שלכם ולא להציע לכם “דרכי קסם” לשמירה תמידית על המערכת החיסונית, אין זה משנה איזה מוצר תבחרו, של הרבלייף או אחר, העיקר להתחיל ולהתמיד.

בקשר לתה וחליטות בפרט, קיימות שתי אופציות: ניתן להכין חליטת בבית, המבוססות על עלים וצמחים מועילים כגון ג’ינג’ר, זעתר, קינמון ועוד. ניתן להוסיף עלי קמומיל, שורש הארי ועוד. חשוב לציין שאנו לא מתכוונים שתרתיחו את כל העלים\צמחים יחדיו, שכן הטעם בטח לא יהיה מושך במיוחד. לכן, בחרו לעצמכם אחד או כמה צמחים שאתם מתחברים אליהם או שקל לכם להשיג, ערבבו במים פושרים או חמים (תלוי ביכולת ההתמוססות) ושתו. ניתן להוסיף לתפריט בנוסף, גם זרעי קצח טחונים במאפים או ממרחים.

 

האופציה השנייה היא לרכוש חליטות מוכנות שניתן להשיג כמעט בכל חנות או סופר. בין השאר, ניתן לרכוש תה אורגני, חליטות צמחים המערבבות ירקות, פירות ואף תבלינים, או שניתן ללכת על בטוח ולרכוש חליטות או תה שמבוססים על ג’ינג’ר כאמור, קינמון, מרווה ועוד. באשר לסוג התה, עדיף לרכוש תה ללא קופאין ומיועד לניקוי רעלים.

 

שפרו את התזונה היומיומית

בסופו של דבר, הבסיס האיתן לחוסן של הגוף לרוב יושפע מהתזונה היומיומית שלנו. לכן, בייחוד בזמנים של חילופי מזג אוויר תכופים, מומלץ פשוט לוותר על מאכלים עתירי סוכר, שומן, מלח ועוד. בנוסף, זכרו לצרוך פירות וירקות שידועים כמועילים לשיפור המערכת החיסונית, כמו תפוזים או קיווי. זכרו כי בפירות העונה קיימים ערכים תזונתיים גבוהים יותר ולכן השתדלו לסמוך על הטבע ולצרוך כמה שיותר פירות וירקות הגדלים דווקא בתקופה זו של השנה.

מעבר לסוג המזון עצמו, חשוב בנוסף להקפיד על משטר תזונה שיכלול ארוחות קטנות ובריאות, במקום ארוחות גדולות ולא מזינו בהכרח ולצד אותן ארוחות, לשלב המון שתיית מים ונוזלים נוספים שכידוע, מסייעת בוויסות ספיגת החומרים בגוף, ניקוי רעלים ועוד.

מאמרים קשורים

Check Also
Close
Close
Close