תוספי תזונה

חשיבותם של תוספי תזונה לבריאותנו

היום אנו חיים בעידן של ייצור מזון מודרני שהוא מזון מעובד, מזון מהונדס, בעל ערכים תזונתיים נמוכים, אשר אינו מספק לגופנו את הרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם. לא רק זאת אלא גם הסביבה שבה אנו חיים היא מזוהמת ויש בה קרינה סלולארית ועוד שאר מזהמים. כל אלו מזהמים גם את חומרי הגלם שמהם מיוצר המזון שלנו.

מציאות עגומה זו הביאה לכך שיש היום צורך אמיתי בנטילת תוספי תזונה שישלימו את החוסרים התזונתיים שלנו וככל שעובר הזמן קמות יותר ויותר חנויות שמוכרות תוספי תזונה. תוספי התזונה הללו מאפשרים לנו היום תפקוד תקין ומסייעים לנו לשמור על בריאותנו ולהתמודד עם מחלות וכאבים שונים.

יש היום עולם שלם של תוספים מסוגים שונים שנועדו לצרכים שונים, ולקהלים שונים. יש נשים שזקוקות לתוספי מזון בעקבות הגעתן לגיל המעבר, ויש כאלו שזקוקים לתוספים בשל היותם ספורטאים מושבעים שעוסקים בספורט מקצועני.

מהם היתרונות של תוספי תזונה:

  • מיוצרים בתנאי מעבדה תחת ביקורת, שמטרתה לשמור על מוצרים איכותיים.
  • אלו מוצרים טבעיים שאין בהם כימיקלים, חומרים משמרים, צבעי מאכל וכד’.
  • בתוספים יש ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים של חומרים שחסרים לגופנו.
  • הם משפרים את איכות החיים ומעלים את יכולת הגוף להתמודד עם מחלות שונות.

כאשר אנו לוקחים תוספי תזונה יש להתחשב בכמה וכמה פרמטרים שהם:

  • גיל האדם – בכל גיל יש צורך בתוספי מזון. מה שברור הוא שבגיל מבוגר יש צורך הכרחי בסידן במינון גבוה, ולכן מומלץ מעל גיל 50 לצרוך סידן במינון אופטימלי.
  • מין האדם – נשים וגברים אינם זקוקים לאותם תוספי מזון, בגיל המעבר נשים זקוקות לתוספי מזון אחרים מאשר הגברים, זוהי רק דוגמא אחת לכך.
  • אורח החיים – כל סגנון חיים דורש התאמה מיוחדת לתוספי תזונה ספציפיים, כך למשל מי שמרבה לשתות אלכוהול צפוי לאבד את מכלול ויטמינים B, ולכן מומלץ לו ליטול תוספים שמשלימים את מכלול הויטמינים הללו.
  • אזור מגורים – אנשים שגרים במטולה אשר נמצאת באזור נקי מזיהומים, לא זקוקים לאותם תוספי תזונה כמו אנשים שגרים בעיר המזוהמת חיפה, או במרכז גוש דן. בעקרון, מי שגר באזור שיש בו זיהום אוויר גבוה מומלץ לו להשתמש בתוספים של נוגדי חמצון שמטרתם לנטרל את הכימיקלים הרבים שנמצאים באוויר.
  • הגנטיקה של כל אחד מאתנו – מי מאתנו שיש לו היסטוריה גנטית שידועה לו, כדאי לו להגן על עצמו מבעוד מועד באמצעות לקיחת תוספים שנועדו למנוע את האפשרות של התפחתות אותה מחלה או בעיה רפואית שהייתה להורים או לסבים שלו. כך למשל מי שידוע לו שהוריו סבלו מכולסטרול גבוה למרות שאכלו אוכל בריא ועסקו בספורט, יכול לקחת היום תוסף תזונה שנועד להתמודד עם רמות כולסטרול גבוה ולהפחית אותן באופן טבעי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close