טבעונות

חתונה טבעונית – חתונה עם אג’נדה

אין זה סוד שבשנים האחרונות הטרנד הבולט ביותר בעולם המזון הוא טרנד הטבעונות. לא מדובר בטרנד חולף אלא בטרנד שהופך להיות דרך חיים ויותר ויותר אנשים משנים בעקבותיו את הרגלי צריכת המזון שלהם. אנחנו יכולים לראות היום לא מעט מסעדות שהוסיפו לתפריט שלהן מנות טבעוניות ומסעדות שאף החליטו לשנות את כל התפריט והעלים ממנו כל זכר לאוכל מן החי ולמכור אך ורק מנות טבעוניות.

מי שמוביל את הטרנד הזה, במובנים רבים, הם חבר’ה צעירים שיש להם אג’נדה והם מבקשים להפוך אותה לדרך חיים לא רק עבורם אלא עבור כלל האוכלוסייה. זו גם הסיבה שגם כשמדובר בחיים האישיים שלהם, הם מעדיפים להגיש מזון טבעוני ולא להתפשר בנושא. דוגמא טובה לכך היא זוגות אשר בוחרים לערוך חתונה טבעונית.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע ולמה זה יכול להיות טוב לאורחים, חשוב להבהיר, חתונה טבעונית היא לא רק חתונה שהתפריט המוגש בה הוא טבעוני לגמרי (כלומר כזה שאין בו בשר, דגים, גבינות, ביצים או כל אוכל אחר שמגיע מהחי), אלא יתרה מזו, מדובר על חתונה שהקונספט שלה הוא שמירה על הסביבה, חיבור אל הטבע ואל האדמה, כלומר כל הרעיון, החל מהעיצוב ועד הפרט האחרון בחתונה מתקשר לטבע ויוצא מתוך התפיסה של חיבור לאלמנטים רגילים שאנחנו מכירים מחתונות אחרות.

כיצד מתבצעת חתונה טבעונית ולמה היא מומלצת

עם כל מה שאמרנו, הרי שהדגש העיקרי בחתונה טבעונית הוא כמובן התפריט. כאמור, בזכות העובדה שבשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים שמאמינים בטבעונות ובוחרים בה כדרך חיים, הרי שאנחנו יכולים לראות לא מעט מאכלים טבעונים שיכולים להשתלב בתפריט חתונה.

החל מסלטים, לביבות וחביתות חומוס (במקום ביצים), מאכלים עם טופו, דרך קישים, פשטידות, פסטות, אוכל עם קטניות, ועד קינוחים שכוללים בין היתר עוגות ועוגיות טבעוניות, קינוחים עם שוקולד טבעוני וכמובן משקאות רגילים לצד משקאות שייקים המורכבים מפירות שונים.

הפריסה הרחבה של אוכל טבעוני והעובדה שבמשך השנים יותר ויותר שפים מתמחים בכך, הגדילה בכמות מאוד גדולה את מספר המתכונים הטבעוני וכיום המטבח שמתמחה בכך כולל אינספור מנות ייחודיות. אין ספק בכלל שתפריט חתונה טבעונית יכול להיות מלא ומרשים, ואף אורח לא ירגיש שחסר לו משהו או שהוא מתגעגע לבשר המוגש בדרך כלל בחתונות או באירועים מסוגים אחרים.

חתונה טבעונית היא גם חתונה מומלצת מאחר והיא מתגברת על קשיים מסוימים, למשל, במקום שזוגות יצטרכו להתפשר בין קייטרינג בשרי או חלבי, הם פשוט בוחרים באופציה השלישית, כמו כן הם מציעים לאורחים מנות אשר סביר להניח, שהם לא יכירו במקומות אחרים. אז נכון שיהיה מי שירטון “היכן הבשר שלי” אך חתונה טבעונית תעניק לו חוויה ייחודית ואולי לא חד פעמית.

 

מאמרים קשורים

Close
Close