תזונה בהריון

למה צריך ברזל בהריון?

כל אישה שהייתה בהריון יודעת שצריך לקחת ברזל – הכל טוב ויפה שיודעים שזה חשוב אבל האם יודעים למה זה חשוב? ומדוע בדיוק בזמן היריון? אז כדאי לעשות מעט סדר : צריכת ברזל לכל אדם באשר הוא היא חשובה , אחד המינרלים החיוניים ביותר לגוף האדם הוא הברזל ומדוע? כיוון שהוא משמש אותנו למגוון תפקידים בגוף כמו: חילוף חומרים בגוף, העברת חמצן לגוף התפתחות תקינה של הגוף ועוד. יחד עם זאת תפקידו העיקרי ביותר של הברזל הוא להעביר את החמצן מהריאות לגוף , כאשר נוצר חוסר בברזל אותו חמצן אינו עובר וחלילה יכול לגרום לתחלואה. ולכן במיוחד בזמן היריון כאשר נושאת האישה ברחמה עובר יש לדאוג לכך שיעבור לו חמצן על מנת שיתפתח כנדרש ואיך עושים זאת? נכון מאד ע”י נטילת ברזל.

ואם הברזל תקין מה אז עושים?

זה נהדר ואף מצוין שיש ברזל תקין בגוף , כדי לשמור ולשמר את הברזל ברמה טובה ונחוצה חשוב להקפיד על תזונה נכונה ולצרוך מזונות שיש בהם ברזל כדי לשמור על רמה מאוזנת של ברזל בגוף בזמן היריון. רמת ברזל תקינה בגוף אינה קבועה ולכן יכול להיווצר מצב שבתקופה מסוימת כמות הברזל בגוף היא תקינה אבל ככל שמתקדם ומתפתח ההיריון הברזל יכול לרדת וזה קורה. ולכן חשוב מאד להיות במעקב אצל הרופא על מנת לבדוק זאת ובמידה ויש צורך בנטילת ברזל חשוב להקפיד על כך לכל אורך ההיריון וגם לאחריו.

שמירה על בריאות תקינה במהלך ההיריון

חלק בלתי נפרד מתקופת ההיריון הוא שמירה על בריאות תקינה, נכון שזה לא תמיד פשוט וההורמונים לא תמיד עוזרים בכך, אבל כדי לשמור על בריאות יציבה חשוב מאד לצרוך באופן מבוקר ברזל. אותו ויטמין מאפשר לגוף להתנהל בצורה טובה יותר ומחזק אותו ואת העובר. יחד עם זאת צריכת ברזל בזמן ההיריון מאפשרת לעובר להתפתח בצורה תקינה גם לאחר הלידה. מלבד הצריכה בברזל שהיא חשובה ותורמת לגוף חשוב לצרוך גם ויטמין C . אותו ויטמין C ידוע בספיגת הברזל והשילוב של השניים חיוני.

 

איך יודעים מה המינון הנכון בצריכת ברזל?

 

לאחר שנעשו הבדיקות וקיים צורך בנטילת ברזל חשוב מאד להתייעץ עם רופא/ ת הנשים , לדעת איזה סוג של ברזל יהיה נכון ומתאים , ומה המינון. יש לציין כי צריכה מוגברת של ברזל יכולה אפילו למנוע את הספיגה של הברזל ולכן יש לשים לב היטב למינון הנכון.

 

Close
Close