כללי

מה הישראלים יותר מעדיפים? בישול בגז או בכיריים חשמליות?

לצד כיריים גז הוותיקות והמוכרות, התווספו בימינו גם סוגים שונים של כיריים חשמליות. בתחילה הציבור גילה התלהבות מהסוג החדש של הכיריים, אולם עם הזמן וההתנסות רבים הבינו שלמעשה עדיף לקנות כיריים על גז עקב מספר סיבות.

 

קרדיט תמונה: FREEPIK

היתרונות שמציגים כיריים על גז 

בסופו של יום, הישראלים מעדיפים כיריים גז על פני כיריים חשמליות בגלל כמה יתרונות מהותיים:

  • היתרון המשמעותי ביותר של כיריים גז על פני חשמליות הינו יכולת שליטה אופטימאלית בחום הבישול, עם קביעה מדויקת של טמפרטורה רצויה שלהבת הגז מגיעה אליה באופן מיידי. זאת בעוד שכיריים חשמליות מתחממות בהדרגה למעלות החום המבוקשות ומתקררות אפילו עוד יותר לאט. כפועל יוצא מכך, כיריים גז מספקות מענה מעולה לכל סוג של בישול, לרבות בישול של מאכלים הדורשים רמה גבוהה של עדינות ודיוק.
  • בימנו כיריים גז מוצעות גם מסוג טורבו המספק בדומה לכיריים חשמליות פיזור אחיד של חום. 
  • המחיר של כיריים גז הרבה יותר זול משל כיריים חשמליות, וגם עלויות השימוש יותר זולות. 
  • כיריים גז ימשיכו לשרת אתכם גם אם יש הפסקת חשמל, והן גם מעולות לשימוש במטבח חוץ וכן עבור בישולים בשטח. 
  • לכיריים גז יש דפנות שמונעות גלישה של נוזלים ממשטח הבישול. 
  • ניקוי של כיריים גז ניתן לבצע עם חומרים רגילים, בעוד שכיריים חשמליות נדרשות בחומרי ניקוי ייעודיים. 
  • כיריים גז נחשבות להרבה יותר חזקות ועמידות בפני חבלות מכיריים חשמליות, בייחוד בהשוואה לכיריים חשמליות עם משטח של זכוכית מחוסמת.

בחירת בלוני גז לכיריים

אם הבנתם שעדיף לכם לעשות שימוש בכיריים גז, נשאר להבין אילו בלוני גז עליכם להזמין. לשימוש בייתי קיימים בלוני גז גדולים, המתחילים עם בלון גז 12 ק”ג ומגיעים לבלוני גז במשקל של 48 קילו. הבחירה בגודל הבלון תלויה במקום בו יוצב הבלון וכן בצרכי השימוש החודשי של המשפחה, באם ישנם מוצרים נוספים המחוברים לבלון הגז לרבות תנורי גז, מטבח חיצוני, מחממי מים על גז, וכדומה. בדרך כלל, בלוני 48 ק”ג משמשים מספר דירות בו זמנית.

מעבר לכך, בלוני גז משמשים גם לבישול בשטח לטיולים וקמפינג. לצרכים אלו יש לבחור בלון גז קטן יחסית שיכול להיכנס לתא מטען, כמו בלון גז 5 קילו שמתאים לקמפינג, או בבלוני גז קטנים יותר לגזיות עם הברגה או ניקוב, שמתאימים גם לטיולים בשטח. לבסוף, נציין שכיום קל מאוד לבצע הזמנת בלון גז, גם אונליין.

 

Tags

מאמרים קשורים

Close
Close