דיאטה

מה זה דיאטת ניקוי רעלים

הגוף של כל אחד מאתנו חשוף ביומיום ללא מעט רעלים. הרעלים הללו מצויים באוויר אותו אנו נושמים, במזון אותנו אוכלים ואפילו במים שאנו שותים. לגוף שלנו יש מנגנון טבעי לניקוי וסילוק רעלים שמקורו בדם, בכבד ובמעיים. אולם, לא פעם בשל עומס הרעלים אותם אנו סופגים במהלך היומיום שלנו ממקורות שונים, הפעולה הטבעית של הגוף איננה מספיקה בכדי לנטרל ולפנות את כל הרעלים שהצטברו בגוף והרעלים שנותרים בגוף יכולים לגרום ללא מעט בעיות בריאותיות שונות, מקלות יותר ועד הקשות שבהן. לכן, בכדי לסייע לגופנו להוציא את הרעלים בצורה יעילה, לא מעט אנשים בוחרים בדיאטת ניקוי רעלים.

מהי דיאטת ניקוי רעלים

דיאטת ניקוי רעלים הינה דיאטה שמטרתה היא סיוע למנגנון הטבעי של הגוף לנטרל את כל הרעלים בצורה יעילה ומהירה יותר מהגוף. אולם, מכיוון שהכבד איננו רגיל להיחשף לכמות רבה של רעלים לצורך הנטרול והסינון שלהם, לעיתים הוא יתקשה להתמודד עימם בדיאטה שכזו והדבר יכול לפגוע בגוף באופן פיזי ולכן, חשוב להכין את הגוף בצורה הטובה ביותר לדיאטה מהסוג הזה. דיאטת ניקוי רעלים תתבסס לרוב על הפחתה קלורית. צריכה קלורית נמוכה יותר תסייע לכבד להתמודד טוב יותר עם הרעלים אותם הוא מקבל מהאוויר, מהאוכל ומהשתייה שמכניסים אליו. אולם, צריכת קלוריות נמוכה חייבת להיות צריכה קלורית של קלוריות טובות ולא של קלוריות המלאות ברעל. ולכן, בדיאטה זו האכילה איננה מגוונת ומתמקדת בעיקר במזונות עשירים בוויטמינים, אשר מסייעים לגופנו לנטרל באופן טבעי את כל הרעלים שבו תוך פרק זמן קצר, בצורה יעילה, איכותית ומהירה.

מה אוכלים בדיאטת ניקוי רעלים

ישנם כיום לא מעט דיאטות ניקוי רעלים המציעות תפריטים שונים התאם למטרה זו. תפריטים לדיאטה מעין זו לרוב יכילו: שמנים ספציפיים, ירקות טריים פירות טריים או קפואים, אגוזים וזרעים ספציפיים, שעועית וקטניות, דגנים ועמילנים. מכל המרכיבים הללו ירכיבו לכם המומחים בתחום דיאטות מעין אלו תפריט הכולל ארוחות עיקריות וארוחות ביניים. יש להקפיד על התפריט לאורך פרק זמן הנקבע לכם מראש. חשוב לדעת שייתכן שבהתחלה תרגישו כאבי ראש כתוצאה מגמילה מקפאין וממרכיבים תזונתיים נוספים שהיו דומיננטיים בתזונה שלכם ולכן במהלך דיאטה זו יש להיות עם יד הדופק כל הזמן ולפעול בהתאם למה שהגוף שלכם משדר.

חשוב לדעת שישנם לא מעט מומחים בתחום גוף האדם המבקרים את סוג הדיאטה הזו מתוך אמירה שלגוף יש יכולת לסנן רעלים באופן טבעי ויעיל בעצמו, ללא עזרה של דיאטות מהסוג הזה. ובכל אופן, שמירה על תזונה נכונה המכילה את המזונות הטובים לגוף היא רלוונטית בכל מהלך חיינו ולא רק בפרק הזמן שבו עושים דיאטת ניקוי רעלים, בכדי לשמור על בריאות הגוף באופן תמידי.

מאמרים קשורים

Check Also
Close
Close
Close