אוכלאוכל בריאכלליתזונהתזונה נכונה

מהם מזונות על?

עם השנים עולה המודעות לגבי תזונה נכונה ומאוזנת, עשירה בויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים הן במטרה לשמור על משקל גוף תקין והן בכדי להפחית את הסיכון להיווצרות של מגוון מחלות. יחד עם זאת, שמירה על תזונה בריאה עוזרת לנו לחוש אנרגתיים, עירניים ומרוכזים במהלך היום. רבים מאיתנו נחשפים למושג מזונות על בהקשרים כאלה ואחרים, אך לא כולנו מבינים עד הסוף מה הכוונה. אז בואו נעשה קצת סדר. מזונות על הם מזונות המספקים לגוף מגוון רחב של רכיבים תזונתיים חיוניים כמו למשל:

  • ויטמינים אחראים על מגוון של תהליכים פיזיולוגיים וביוכימיים בגוף
  • מינרלים משתתפים בתהליכי אנרגיה ותהליכים אנזימתיים, חשובים לאיזון גופני
  • נוגדי חמצון מסייעים להפחית את הנזק הנגרם על ידי תנועה מוגברת של רדיקלים חופשיים
  • סיבים תזונתיים חשובים לשמירה על איזון במעיים, מפחיתים את הסיכוי להשמנה ומייעלים את תהליך חילוף החומרים בגוף
  • חומצות אמינו חשובות לבניית החלבונים בגוף
  • חלבונים – בונים את התאים, הרקמות, השרירים, מסייעים לתהליכי התאוששות ושיקום של הגוף

שמם השני של מזונות מהסוג הזה הוא סופר פוד“, שכן הוא מעניקים לגוף רמות גבוהות של אנרגיה ויחד עם זאת מפחיתים את הסיכון לחלות במגוון של מחלות כרוניות דוגמת: סוכרת, מחלות לב וכלי דם, סרטן, מחלות קוגנטיביות דוגמת אלצהיימר ודמנציה.

דוגמאות למזונות על

ובכן, יש מגוון רחב של מזונות על כאשר הפופולאריים שבהם הן בשל קלות הצריכה והן בשל היותם עשירים בכל אותם רכיבים שתוארו לעיל הם תותי גוגי ברי מיובשים המגיעים מסין, אצת הספירולינה הגדלה באגמים בארצות הברית וגם כאן אצלנו בישראל בחממות מיוחדות, ’מורינגההמכונה גם עץ 300 המחלות, זרעי ציה העשירים בחומצות שומן חיוניות, קקאומקור עשיר לסוגים שונים של מינרלים ומפחית את הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם, שורש המאקה אשר ידוע בהיותו מייעל את תהליך הפוריות ותורם להגברת החשק המיני וזו רק רשימה חלקית.

איך תשלבו מזונות על בתפריט שלכם?

ובכן ניתן לשלב מזונות סופר פוד בכל מיני דרכים. למשל, ניתן להכין בכל בוקר שייק בריאות ולהוסיף לו כפית של אבקת ספירולינה או ספירולינה קפואה. ניתן גם להכין מנת מוזלי עם אגוזים, פירות ולהכניס בפנים כפית של זרעי ציה, כמה תותי גוגי ברי וכפית של קקאו איכותי. אם אתם נוהגים לאפות ולבשל בבית, ניתן להוסיף חלק ממזונות העל לתבשילים ולמאפים, אבל אז חלק מהערך התזונתי שלהם ייפגע. דרך קלה ופשוטה לשלב את אותם מזונות היא פשוט לצרוך אותם כתוסף תזונה בקפסולה או באבקה שמגיעה מוכנה ואותה ניתן לרכוש בבתי טבע וברשתות הפארם.

מידע נוסף על מזונות על

Tags

מאמרים קשורים

Close
Close