כללימסעדותמסעדות כשרות

מסעדות כשרות

מידע חשוב אודות מסעדות כשרות

קיימות הרבה מאוד מסעדות כשרות בישראל. למעשה, הרוב המוחלט של המסעדות בישראל הן מסעדות בעלות כשרות. מסעדות לא כשרות בדרך כלל אינן רק מסעדות ללא תעודת כשרות, אלא מגישות גם מאכלים לא כשרים בעליל כגון פירות ים ובשרים לא כשרים אחרים. גם מסעדות לא כשרות קיימות בישראל אך לא באותה כמות כלל. כמו כן, רוב המסעדות הלא כשרות בישראל מתרכזות באזור המרכז באופן כללי, ותל אביב בפרט. זאת מכיוון והאוכלוסיה המתגוררת באזור זה מחפשת יותר פעמים את האפשרות הלא כשרה. מסעדות כאלה לרוב יפרסמו את עובדת היותן לא כשרות.

מסעדות צמחוניות וטבעוניות

כשמדובר על מסעדות צמחוניות ועל מסעדות טבעוניות המצב משתנה. מסעדות טבעוניות ומסעדות צמחוניות הן מסעדות כשרות בהגדרתן. הרי כשרות נמדדת על ידי הבשר, אופן השחיטה ובעל החיים הנשחט. מסיבה זו מסעדה שלא מחזיקה כלל בשר, ואין בתפריטה מאכלים המכילים בשר, מכל סוג, אינה יכולה להיות מסעדה לא כשרה. מסעדות צמחוניות יכולות להכיל גם מאכלים המכילים חלב אך מסעדות טבעוניות לא. מסעדות טבעוניות לא מכינות מאכלים עם בשר, מוצרי חלב, ביצים ודבש. על כן הן יהיו כשרות בהכרח.

עם זאת, מסעדות צמחוניות ומסעדות טבעוניות לא בהכרח יהיו מסעדות עם תעודת כשרות. הסיבה לכך היא כי בישראל מסעדה נחשבת למסעדה כשרה בדרך כלל אם היא מחזיקה תעודת כשרות ולא מספיק שהיא מסעדה בה האוכל כשר. תעודת כשרות ניתנת על ידי גופים דתיים בישראל, ורק בסמכותם להעניק תעודת כשרות. גורם זה לא מחשיב רק את הבשר כגורם הרלוונטי לכשרות המקום אלא גם את כל מרכיבי המזון האחרים. מסעדות כשרות הן מסעדות אם כך שקיבלו תעודת כשרות ממוסד דתי יהודי.

תעודת כשרות

יחד עם המורכבות המסויימת של תעודת הכשרות וכשרות המסעדה, קיים גם פן מאוד חיובי בעניין. לדוגמא, כדי לדעת אם מסעדה היא כשרה או לא כל מה שצריך לעשות הוא לבקש את תעודת הכשרות של המסעדה. במידה ומעוניינים לחפש מסעדות בישראל כשרות למהדרין לדוגמא גם דרוש רק לבקש לראות את תעודת הכשרות של המקום. היבט זה מקל מאוד על שומרי הכשרות בארץ, כאשר בארצות אחרות לעיתים מאוד קשר למצוא מקום לאכול בו עבור אותם שומרי כשרות.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Check Also
Close
Close
Close