כללילימוד בישולסדנאות בישול

סדנאות בישול לילדים

פתרון לתעסוקה בחופשה – סדנאות בישול לילדים

כל הורה מכיר את התחושה שלפני היציאה של הילדים לחופשה ארוכה – מצד אחד התרגשות מהחופשה ומהזמן שאפשר לבלות עם הילדים, ומצד שני, חשש מפני שעמום שלהם כאשר אין להם פעילויות מעניינות והם נהיים עייפים ומרוגזים. הפתרון המושלם למצב זה הוא סדנאות בישול לילדים. מדובר בחוויה מיוחדת, פופולרית במיוחד, שיכולה להתאים לכל ילד לפי הטעם שלו ותחומי ההתעניינות שלו.

יתרונות סדנאות בישול לילדים

ילדים שמשתתפים בסדנאות בישול לילדים לא רק רוכשים מיומנויות בישול בסיסיות, אלא גם יוצאים עם חוויה מיוחדת, אשר משאירה טעם של עוד. הצגה או סרט נגמרים ולא ממשיכים אחרי המופע עצמו, אבל סדנת בישול יכולה להמשיך גם בבית, כאשר הילד או הילדה מכינים את מה שלמדו, או כאשר הם מרחיבים את האופקים ומנסים להכין מאכלים חדשים. ההתעניינות במטבח יכולה לקרב בין הילדים להורים המבשלים, ויכולה לגרום להם להתעניין יותר בנושא הקולינרי. הם יכולים גם לעזור יותר במטבח ולהיות עצמאיים יותר כאשר הם מכינים לעצמם לפעמים ארוחות.

רעיונות לסדנאות בישול לילדים

ישנן סדנאות בישול לילדים רבות, ועלותן היא בסביבות ה-100 ש”ח. הן בדרך כלל נמשכות כשעתיים, ויכולות להיות בנושאים שונים:

בצק סוכר לילדים –  אחד הדברים שילדים לא יכולים לעמוד בפניהם הוא עוגה מקושטת ויפה. פיסול בבצק סוכר דומה לפיסול בפלסטלינה, ולכן הוא מוכר כמעט לכל ילד וילדה. אפשר ללמוד לעשות קישוטים אישיים, לפי תחומי העניין של הילדים – פרחים, לבבות, כדורגל, כלב וחתול, ועוד. אפשר גם ללמוד להכין עוגות קונספט כמו עוגת מגרש כדורגל, עוגת ארוגת פרחים, עוגת קרקס חיות, או עוגות המבוססות על תוכניות טלוויזיה אהובות.

מתכוני עוף לילדים – רוב הילדים אוהבים עוף, וזהו בדרך כלל המאכל הבשרי האהוב עליהם. לכן הסדנה מתמקדת בחומר גלם זה, ומציעה שפע של רעיונות לבישול, המתאימים לילדים. למשל, עוף ואורז, שניצל, עוף מצופה בבצק, כנפיים ברטבים שונים, קטשופ, סויה, או ברביקיו.

מתכונים מקסיקניים לילדים – סדנת בישול לילדים יכולה להתמקד בטורטיות – מאכל קל להכנה, שאינו מוכר לכל מטבח ישראלי. לכן ילדים יכולים להתלהב מהחידוש והקלות של ההכנה. טורטיה יכולה להיות אפויה, מטוגנת, או מחוממת במחבת, ואפשר למלא אותה עם אין ספור מילויים, כגון גבינה וירקות, בשר וחצילים, עגבניות ועוף. מאכלים מקסיקניים נוספים הם סלסה מקסיקנית, גואקמולה, ונאצ’וס לנשנוש.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Check Also
Close
Close
Close