כללי

סוגי בקבוקי שתייה – המדריך המלא

בקבוקי שתייה משמשים לאחסון נוזלים שונים כמו מים, מים מוגזים, משקאות ממותקים וכדומה. המילה בקבוק מופיעה בספר ירמיהו ומקור המילה הוא חיקוי צליל הנוזל הנשפך מבעד לפי הצר של מיכל האחסון, כלומר צליל של בק בוק. יש סוגים שונים של בקבוקי שתייה ובמרוצת השנים פותחו פקקים מיוחדים לסגירת ולאיטום הבקבוקים השונים. במדריך זה תמצאו פירוט על סוגי בקבוקי שתייה נפוצים כמו בקבוק שתייה רב פעמי העשוי מחומרים שונים ומיועד למטרות שונות, ובנוסך יש פירוט על פיות מסוגים שונים לבקבוקי השתייה הנפוצים.

סוגים נפוצים של בקבוקי שתייה

את בקבוקי השתייה מייצרים מחומרי גלם שונים כגון: פלסטיק, זכוכית, נירוסטה, אלומיניום וניתן למצוא גם בקבוקים העשויים מחומרים מתכלים ובהם עץ ונייר עמיד. רוב בקבוקי השתייה שניתן לרכוש ברשתות הקמעונאיות, במכולות, בקיוסקים, במסעדות ובבתי קפה הם בקבוקי פלסטיק או זכוכית. אלו בקבוקים נפוצים ועמידים המתאימים לשימוש יומיומי, לטיולים בחיק הטבע ולפעילות ספורטיבית.

בקבוקי אלומיניום ונירוסטה מיוצרים ממתכות עמידות, חזקות וקלות משקל, והיתרון שלהם שהם אינם משחררים חומרים מסוכנים לבריאות האדם וגם קל לנקות אותם. בנוסף, בקבוקים ממתכת אינם מחלידים והם רב פעמיים, לכן הם אינם מזהמים את הסביבה וניתן למחזר אותם. עם זאת, בקבוקי אלומיניום ונירוסטה יקרים יותר מעלות בקבוקי הפלסטיק, ומסיבה זו יצרני המשקאות מייצרים בקבוקי שתייה בעיקר מפלסטיק או מזכוכית.

את בקבוקי השתייה ניתן לסווג לפי חומר הייצור או לפי תכונות ושימושים. להלן סוגי בקבוקי שתייה נפוצים:

בקבוקי ספורט – בקבוקי שתייה לפעילות גופנית עשויים לרוב ממתכת או מפלסטיק, יש גם בקבוקים המיוצרים מניילון עמיד. בקבוקי ספורט מגיעים עם פיה ייעודית המאפשרת ללגום מים או נוזל אחר תוך כדי הפעילות הגופנית, והם קלים ונוחים לאחיזה.

בקבוקי שתייה לילדים – ילדי הגן ותלמידי מוסדות החינוך נדרשים להגיע עם בקבוק שתייה ללימודים ולפעילויות השונות במסגרת בית הספר או החוגים, ויש הורים המציידים את הילדים עם בקבוקי שתייה מפלסטיק, אך בשנים האחרונות המגמה היא לעבור לבקבוקים מעוצבים, עמידים ורב פעמיים כדי לשמור על הסביבה ולחסוך עלויות.

בקבוק תרמי – הבקבוק מיוצר מחומרים איכותיים ועמידים כמו נירוסטה או אלומיניום עם שכבת בידוד תרמי לשמירה על טמפרטורת הנוזל לאורך זמן.

בקבוק האכלת לתינוקות – אחד מבקבוקי השתייה הנפוצים והרב פעמיים הוא בקבוק האכלה לתינוק, הבקבוק משמש להאכלת תינוקות עם תמ”ל ולשתיית מים. הבקבוק עשוי מפלסטיק איכותי בהתאם לתקנים המחייבים ומגיע עם פטמת סיליקון רך, ללא BPA, הוא מתאים לשימוש רב פעמי.

בקבוק שתייה אקולוגי – המודעות לחשיבות השמירה על הסביבה הולכת וגוברת לכן יש יצרני משקאות המשווקים בקבוקי שתייה אקולוגיים, חלקם מיוצרים מחומרים ממוחזרים. בקבוק שתייה אקולוגי עשוי מחומרים כמו פלדת אל חלד או מפלסטיק לשימוש רב פעמי. כיום, ניתן למצוא גם בקבוקים המיוצרים מחומרים ממוחזרים.

סוגי פיות לבקבוקי שתייה

פקק ספורט – פקק ייעודי בצורה פיה המאפשרת ללגום בנוחות נוזלים שונים מבקבוקי ספורט, יש דגמים הניתנים לפתיחה באמצעות השיניים.

פקק שעם – פקק ייעודי לבקבוקי יין, כיום יש גם פקקי יין מפלסטיק.

פסק מחוזק בתיל – פקק לבקבוקי שמפניה המגיע עם חיזוק של תיל ממתכת.

פקק סגירה חוזרת – פקק העשוי מפלסטיק עם מנגנון לסגירה חוזרת של בקבוק השתייה, נפוץ בבקבוקי מים מינרליים ומשקאות קלים.

פקק פלסטיק – פקק חד פעמי לפתיחה קלה עם אפשרות לסגירה חוזרת.

פקק (פיה) פטמה לבקבוקי האכלה ושתייה לתינוק – הפקק מצויד בפטמה מסיליקון רך וגמיש  ומשמש להאכלת התינוק ולשתיים מים.

>>> מוצרי שתייה

מאמרים קשורים

Close
Close