כללי

סופח לחות- כיצד עוזר בתחום הגידולים ההידרופוניים, החקלאות ובבתים

אנשים רבים המגדלים צמחים וכן תחום החקלאות בישראל הוא מהמתקדמים והמתפתחים בעולם, בתחום זה מושקעים משאבים רבים בפיתוח מכונות שונות, חממות וחדרי גידול שונים, כמו כן מרבית התוצרת האיכותית נמכרת לייצוא ולכן המשק החקלאי במדינתנו משתנה ומתפתח כל הזמן. ואולם, סופח לחות הוא מכשיר חשמלי הקולט לחות בצורה חכמה וחסכונית. פעולה זו נעשית על ידי קביעת רמת הלחות הרצויה לכם, וכך המכשיר פועל ויודע לחוש את אחוזי הלחות בחדר, וכן יודע מתי להיכנס לפעולה ומתי להפסיק. כמו כן קיים מצב של הפעלה באופן קבוע ללא הפסקה ובלי קשר למה שהוא חש בחדר. אך חשוב לציין, כי לא משנה באיזו פעולה נבחר הסופח לחות יפסיק את פעולתו כאשר מיכל האגירה יתמלא עד לסופו. כמו כן חשוב לציין כי החשיבות לניקיון הפילטר והסופח הוא חשוב מאוד ואף קריטי על יכולת הפעלת המכשיר לאורך שנים, תחזוקה לקויה וכן חדירת לכלוך ואבק ללא ניקוי הולם ישפיע על איכות הפעולה של סופח לחות.

בבתים פרטיים נדע שיש צורך בסופח לחות באחד מחדרי המגורים כאשר אנו רואים עובש על הקירות באזורים שונים שבחלל החדר. או כאשר יש עיבוי על החלונות החיצוניים. בנוסף יש צורך בסופח לחות כאשר מגלים עובש באחד ממקומות האחסון בבית (כמו ארונות הבגדים), כמו כן יש צורך בסופח לחות ביחידות מרתף שלא מאווררות היטב, באזורי מגורים בו הלחות גבוהה עקב תנאי אקלים כמו על יד חוף ים, וכן בחללי גידול בתקופת הפריחה שלהם כאשר הלחות עולה על חמישים אחוזים. כמו כן, סופח לחות יכול להוות כפתרון מושלם במניעה או הפחתה של תופעות אלרגיות כגון עיניים דומעות, גודש באף, התעטשות ללא חום, חרחורי נשימה, פריחה וגירויי עור, הנגרמות עקב התבססותם של גורמים מזיקים כגון קרדית האבק, עובש וטחב בתוך הבית. נוסיף כי ישנם מצבים בהם תחושת החום בבית אינה נובעת בהכרח מטמפרטורה גבוהה, אלא דווקא מלחות גבוהה.

נורות לד – במצבים שכאלה סופח הלחות נועד לתת מענה מיטבי, יעיל וחסכוני בחשמל, מכיוון שסופח לחות יבצע את העבודה בפחות ממחצית צריכת החשמל, וביעילות גבוהה הרבה יותר.

מאמרים קשורים

Close
Close