כללימסעדותמסעדות מומלצות

בשביל מה צריך סכיני שף למטבח ביתי?

בשביל מה צריך סכיני שף למטבח ביתי והאם צריך אותם בכל בית? את התשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו לקרוא בהמשך מאמר זה!

הייחודיות של סכיני שף

בכל מטבח יש סכינים וזו עובדה ברורה. אבל לא כל סכין הוא סכין שף! הייחודיות של סכיני השף טמונה בעיקר בכך, שלכל סכין יש ייעוד ו”מומחיות”. בשונה מסכיני המטבח הרגילים, שנועדו לעזור לנו לאכול ביתר קלות, סכיני השף נועדו לעזור ליצור תהליך בישול קל ונוח יותר. לכן הם חדים יותר, נוחים יותר לאחיזה וייעודיים לחלקים שונים בבישול. לדוגמה, סכין לחיתוך גבינות שונה לחלוטין מסכין לחיתוך בשר וכך הלאה.

היתרון לטבחים חובבים

אמנם סכיני השף נועדו לשפים מקצועיים בעבודתם במטבחים גדולים ומסחריים, אבל אין ספק, שגם טבחים  חובבים יכולים ליהנות מהיתרונות של סכיני שף למטבח ביתי! הרי כולנו רוצים מדי פעם לפנק את עצמנו ואת בני המשפחה שלנו במאכל מושקע ומיוחד ואין סיבה להיות מותשים בתום הבישול בגלל קושי בחיתוך כל פריט מהמתכון, אלא אפשר ליהנות מחיתוך חלק ונוח כשכל מה שצריך זה רק סכין איכותי ומותאם לצרכים שלכם. למעשה, אין סיבה שלא תיהנו מחיתוך של סלט פשוט לארוחת הערב!

בחירת סכיני שף למטבח ביתי

אחרי שהבנתם את היתרון של החזקת סכיני שף גם במטבח הביתי והפרטי שלכם, זהו הזמן להבין כיצד יש לבחור אותם. אם כן, הפרמטר הראשון בבחירת סכין שף הוא בהתאם לייעוד שלו, שצריך להתאים לצרכים שלכם בהתאם לסגנון הבישול שלכם. כמו כן, חשוב גם לבחור סכינים איכותיים ומחברה איכותית לא פחות.

קחו בחשבון 

לאחר הרכישה של סכיני שף למטבח ביתי העבודה לא נגמרת ולא רק מבחינת תחילת הבישולים. הכוונה היא לכך, שכדי לשמור על האיכות של הסכין חשוב לשמור עליו מפני נפילות, שכן שכינים איכותיים באמת עלולים להינזק בנפילות, בשונה מסכין מטבח רגיל. כמו כן, חשוב להקפיד לתחזק אותם, בעיקר מבחינת השחזה תקופתית ומותאמת לסוג הסכין. כך תוכלו להמשיך ליהנות מהסכינים הללו במשך שנים רבות וארוכות.

Tags

מאמרים קשורים

Close
Close