אוכלכללי

לא על הצלחת לבדה – פינות אוכל מעוצבות

המקום בו אנו נפגשים לאכול, בבית או בחוץ, הוא תמיד מקום של הנאה ושמחה. ההנאה מהאכילה היא אחת מן המתנות הגדולות ביותר של האדם, ולא פלא שמטבחים ופינות אוכל מקבלים מקום של כבוד בעולם העיצוב.

פינות מעוצבות לשדרוג חווית האכילה זמינות כיום בכל חנות מעצבים ולמכירת רהיטים, ומעצבי פנים משקיעים לא מעט זמן ומחשבה ליצירת פינות מפתות במיוחד.

אם תעצרו לדמיין לרגע קט איך נראו שלושת המסעדות האחרונות בהן ביקרתם תזהו מיד כי העיצובים שונים למדי, האווירה שונה לגמרי, והפרטים הקטנים לא ניתנים להשוואה.

עיצוב נכון של פינת אכילה הוא מעשה אומנות, ומאפשר לסועדים ליהנות משדרוג האווירה, ומכאן לשדרוג חווית האכילה.

אלמנטים בעיצוב פינות אוכל

אלמנטים שונים המשפיעים על עיצוב פינת אוכל:

תאורה – כמו בכל מרחב, גם פינת האוכל תושפע ישירות מבחירת גופי התאורה, והצבעים של הנורות. לרוב, פינות אלו קטנות יחסית, ולכן עיצוב נכון של התאורה במרחב יכול להשפיע בצורה דראסטית במיוחד.

ניתן לשחק עם התאורה, ולקבל מספר אפשרויות תוך משחק אור וצל וכיווני אור, כדי שתוכלו בלחיצת כפתור ליהנות מאווירה שובבה וצעירה, לעבור לאווירה רומנטית, או לייצר מרחב נקי ופתוח יותר, וכל זאת עם האור.

כיסאות – משחק הכיסאות המתאפשר כיום מפגיש אתכם עם מגוון אנסופי של כיסאות מעוצבים שיתנו אופי לפינה, ויהפכו אותה למרחב שונה לחלוטין.

שולחן – שינוי פשוט, מהיר ומשמעותי במיוחד הינו השולחן עצמו, שהוא לרוב האלמנט הגדול ביותר בפינות אוכל מעוצבות או פשוטות. החלפת השולחן, או אפילו שימוש באביזרים המונחים על השולחן יימשכו את תשומת לב הסועדים מן הרגע הראשון, וייצרו אווירה.

השקיעו בעצמכם

עיצוב פינת אכילה ייחודי הוא דבר מיוחד. מהגישה השמרנית, דרך הגישה המינימאליסטית, ועד לגישה האקולוגית, ישנם לא מעט מעצבים ורעיונות שם בחוץ, המחכים לאלו המחפשים לרענן את חווית האכילה שלהם, ולהוסיף קצת פלפל וצבע לחיים.

בהתחשב במשקל הרב שאנו נותנים לאוכל בחיינו, מהשגחה על הבריאות בתזונה נכונה, דרך הנאה יומיומית, ועד לחגים וחגיגות מכל סוג, האוכל הוא אחד הדברים הגדולים בחיים, ומגיע לכם להשקיע בעצמכם, וליהנות מפינה נוחה, נעימה ומעוצבת לארוחות שלכם.

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close