אוכלכלליקייטרינגקייטרינג כשר

בחירת קייטרינג כשר לאירועים

היהדות מצווה על כשרות המזון, הכוונה להפרדה בין בשר וחלב, על נתחי הבשר והדגים ומקור הגעת הפירות והירקות. אירועים יהודיים בעיקר בארץ, מתאפיינים במגוון שלם של אורחים השומרים על כשרות ברמה זו או אחרת. בין האורחים שלכם יהיו כאלה שהכשרות חשובה להם יותר ואלה שפחות. לאורחים החילוניים שלכם, אולי לא תשנה רמת הכשרות. אך סביר להניח, שלפחות אורח אחד יהיה בין אורחיכם, אשר סוג הכשרות יכריע עבורו את ההנאה מהאירוע. חברות קייטרינג בארץ כיום מייצרות תפריטים כשרים אשר איכותם ורמתם הקולינרית גבוהות מאוד. בכתבה הבאה נבין מה זה קייטרינג כשר וסוגי הכשרות הקיימים.

מה אומרת תעודת כשרות? 

כל חברת קייטרינג, שמצהירה על כשרות מחויבת באחזקת תעודת כשרות מהרבנות בתוקף. תעודה זו מקנה אישור כי האוכל המוגש, מוקפד בכשרותו וכי אינו עובד בשישי-שבת. על פי ההלכה היהודית ישנן שתי רמות של כשרות עיקריות עליהן נפרט.

הכשר גלאט

פירוש המילה “גלאט” ביידיש הוא חלק. הכוונה לשחיטת בשר חלקה ולסוג הסכין המשמשת לשחיטה. הכשר גלאט מבחינה הלכתית נחשב להכשר ברמת ההקפדה הגבוהה ביותר. הקריטריונים ההלכתיים להענקת הכשר גלאט הם מן המוקפדים ביותר. חברות קייטרינג כשר מסוג גלאט יצטרכו לבחון את המטבח של המקום בו נערך האירוע על ידי משגיח הכשרות.

כשר למהדרין

חברות קייטרינג כשר למהדרין הן מלוות על ידי משגיח מהרבנות. משגיחים למהדרין מקפידים על אופן הגעת המזון על מקום הכנת המזון כיצד נארז המזון וכיצד הובל למקום האירוע. שירות הנותן כשרות למהדרין לא ייתן שירות בימי שישי או חג החל מ 3 שעות לפני כניסת השבת או חג. הכשר למהדרין מבטיח כי המזון מפוקח החל מהיותו חומר גלם, צורת השטיפה והניקיון שלו, בישולו ועד לרגע הגשתו לצלחות. משגיח הכשרות יהיה נוכח במטבח גם בזמן האירוע.

קייטרינג כשר יקפיד על הפרדת התפריט החלבי מהבשרי. אם הוחלט להגיש תפריט בשרי, חברת הקייטרינג מחויבת כי גם הקינוחים והמשקאות החמים בסיום הארוחה יוגשו כפרווה. המשקאות החלביים לא יכללו חלב, אלא תחליף צמחי.

חברת קייטרינג מחויבת להציג את תעודת ההכשר שלה בפני כל אורח שיבקש לוודא את הכשרות ואת תוקפה. לכן, אם אתם רוצים לדעת כי האוכל המוגש לאורחים שלכם מפוקח בעשייה שלו ובנתחי הבשר המוגשים, הירקות והקינוחים, מומלץ כי תוודאו שחברת הקייטרינג שבחרתם נושאת תעודת כשרות תקפה. כך תוכלו להיות בטוחים שמבחינת ההשקפה הדתית ריציתם את כל האורחים שלכם.

ישנם חברות קייטרינג רבות בשוק אך לא כולם מחזיקות תעודות כשרות תקפות, חשוב מאוד לבקש את לראות את תעודות הכשרות לפני בחירת הקייטרינג הכשר עבור האירוע שלכם.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close