כלליתוספי תזונהתזונה

תוספי תזונה לחיטוב

בואו נתחטב:

חיטוב מנקודת המבט של תוספי תזונה

הגדרת חיטוב: היחס בין השרירים לשומן. ככל שיש פחות שומן ביחס למסת השרירים הגוף מחוטב יותר, וההפך. ככל שיש יותר שומן ביחס למסת השרירים אנחנו מחוטבים פחות.

כדי להגיע לתוצאות טובות של חיטוב אנחנו צריכים לשלב אימון גופני עם תזונה ותוספי תזונה.

ישנם הרבה מאוד תוספי תזונה לחיטוב בשוק. אתה צריך לדעת מה הכי טוב בשביל הגוף שלך לפני שאתה מחליט לקחת תוסף תזונה. בימינו, אורח החיים שלנו מתאפיין במחסור בפעילות גופנית ובתזונה לא מאוזנת. לא מדובר רק בזה שאנחנו לא עושים התעמלות, זה מעבר לכך. היום יום שלנו מורכב מהרבה מאוד פעולות שלא דורשות מאמץ. למשל, אם בעבר הינו צריכים להתנייד ממקום למקום היינו הולכים ברגל אך היום בשביל אותה מטרה אנחנו משתמשים בכלי רכב. דוגמא נוספת היא שבעבר בשביל להגיע ממקום למקום הינו עולים במדרגות אך היום אנחנו משתמשים במעליות. ובמקביל לזה התזונה שלנו הופכת להיות יותר ויותר תעשייתית והשילוב בין השתיים יוצר תוצאה לא בריאה לנפש ולגוף.

הדברים שיכולים לתרום לחיטוב הגוף הם: פעילות גופנית סדירה, תזונה נכונה, ותוספי תזונה. במאמר הזה אנחנו נתמקד בתוספי התזונה לחיטוב ונפרט כמה וכמה מהם.

– חלבון מי גבינה. צריך לצרוך מנה או שתיים כל יום. החלבונים מכילים תוספת של חומצות אמינו שונות החיוניות בזמן עיצוב הגוף. תפקיד החומצות הוא לספק אנרגיה, למזער נזקי התא ולעזור לשריר להתאושש מהמאמץ.

– שורפי שומן. שורפי השומן יעילים רק אם אתם משלבים אותם עם פעילות אירובית. מטרת התוסף היא להגביר את קצב חילוף החומרים. ניתן למצוא את תוסף זה בבתי מרקחת

– קפאין. יש לצרוך בטבליות (לא כוס קפה) לפני האימון ועל בטן ריקה. התועלת שלו היא בשריפת שומן וכממריץ בזמן הפעילות האירובית.

– משקאות איזוטוניים. התפקיד המרכזי של המשקאות הוא להחזיר את האנרגיה לגוף באמצעות פחמימות, כמו דלק לגוף.

ככה נהוג להיעזר בתוספי התזונה בזמן שהם מחטבים את הגוף.

חשוב מאוד שברגע שאתה מחליט להיכנס לנושא של חיטוב הגוף, לעשות את זה תחת הדרכה של מאמן כושר מקצועי ולא על דעת עצמך בכדי להימנע מסיכונים בריאותיים.

 

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close