כלליתזונהתזונה לספורטאים

תזונה לספורטאים צעירים

איך לשמור על הגוף שלך:

בעת פעילות גופנית, אנו שורפים הרבה קלוריות ואנרגיה. לכן – כל הספורטאים צריכים לדאוג לתזונה נכונה. אך הדגש היום הוא התזונה שספורטאים צעירים צריכים לשמור עליה. בתור ספורטאים צעירים, אתם צריכים לוודא שאתם אוכלים מספיק. הגוף שלכם עדיין בתהליכי גדילה, התפתחות והתעצבות כך שצריך לדאוג לתחזוקה הולמת שתשרת את הצרכים הקבועים והמתפתחים שיתאימו לסדר היום הנמרץ שלכם.

איך לשמור על תזונה מאוזנת

מה היא בעצם תזונה מאוזנת? היא תזונה של צריכה והוצאה שווה של קלוריות.

בשביל לשמור על תזונה נכונה, ספורטאי צעיר צריך לאכול כל ארבע שעות. כל ארוחה צריכה להכיל את אבות המזון. הנה הסבר קצר על כל אחד מאבות המזון:

– פחמימות:

פחמימות הן מקור האנרגיה העיקרי. כלומר, אם אתם עוסקים בספורט כלשהו – זה חשוב מאוד שכל ארוחה שלכם תכלול סוג מסוים של אוכל עם פחמימות. מאכלים עם פחמימות:  ירקות, אורז, תפוחי אדמה, לחם, פירות ועוד.

– חלבונים:

חלבונים משמשים לבנייה של תאים חדשים, הורמונים, אנזימים, תאי שריר ועצמות. מאכלים המכילים חלבונים הם – עופות, מוצרי חלב, קטניות, בשרים ועוד. אם אתם צמחונים, אתם יכולים למצוא חלבונים בעדשים, שעועית, חומוס, ועוד. בנוסף לכך, גם חלב וביצים מכילים חלבונים.

– שומנים:

השומנים מספקים חיוניות ועוזרים בספיגת ויטמינים שונים. מאכילים (בריאים) המכילים שומן: טחינה, אבוקדו, שמן זית ועוד.

– ויטמינים:

הויטמינים מסייעים בפעילות מטבולית. הם עוזרים להפיק אנרגיה מהמזון, ומשתתפים בבנייה של כדורות הדם והורמונים. בנוסף לכך, עם עוזרים במניעת מחלות. ניתן למצוא ויטמינים בכל פרי או ירק.

– מינרלים:

המינרלים הם קבוצה של יסודות, רובם מתכות להם אנו זקוקים בשביל פעילות תקינה. ניתן למצוא מינרלים במלח בישול, באגוזים, שקדים ועוד.

 

יש לנסות להפיק את הפחמימות מירקות ופירות במקום מתפוחי אדמה, פסטות, אורז, לחם וכו’. דבר נוסף המאוד מאוד חשוב באכילה לספורטאים צעירים הוא חלבונים. לחלבונים יש השפעה ניכרת בתהליכי בניה והתאוששות תקינים.

תחשבו על הגוף שלכם כמקדש, והתפקיד שלכם הוא לשמור שהוא ישרת אתכם לשנים ארוכות.

 

Tags

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Close
Close