כללי

צלם מזון – צילומים למסעדות ופרסומות אוכל מפתות

בשנים האחרונות, כשאנחנו נכנסים למסעדה או לבית קפה, אנחנו יכולים לראות לא פעם, אנשים רבים מחזיקים את הסלולר שלהם ומצלמים את המנות שהם הזמינו. תופעה זו הפכה להיות מאוד נפוצה, מאז הופיע הפייסבוק בימנו שכן, כל אחד רוצה לעלות תמונה של המנה אותה הוא הזמין בשביל לספר לחברים.

אך צילום מזון הוא לא דבר חדש כמובן, מסעדות, בתי קפה ובכלל כל עסק בתעשיית המזון משתמשים לא פעם במומחים של צילום למזון אשר דואגים לצלם את מה שהם מבשלים או מייצרים, בשביל שיהיה ניתן לפרסם את התמונות, בין אם זה בקטלוג, פרסומות, תפריט, אתר אינטרנט או בכל מקום אחר.

צילום מזון עבור בתי קפה, מסעדות או כל גורם מקצועי אחר, לא נעשה על ידי חובבים עם מצלמות סלולר מן הסתם, אלא על ידי צלמים מקצועיים, צלמים שצילום זה המקצוע שלהם וצילום מזון זו ההתמחות העיקרית שלהם. הם יודעים כיצד לצלם את המנה או המוצר שהמקום מבקש לפרסם ולשווק, הם יודעים כיצד להציג אותו באור נכון, ומהזווית הנכונה על מנת לגרום לכל לקוח לרצות לטעום ממנו.

הטענה הרווחת היא, שהרבה פעמים תמונות של אוכל הן הרבה יותר יפות ומפתות מאשר האוכל עצמו וזה לא מפתיע, שכן צלם מזון מקצועי וחובבני כאחד יכולים להסתיר את הפגמים של האוכל ולהציג אותו בצורה מרשימה ומיוחדת, הרבה יותר מאשר הטבח אשר מכין את המנה, מה עוד שבסופו של דבר צריך לטעום ממנה ולא תמיד הטעם מסתדר עם הציפייה של הלקוחות.

צילום מזון הוא תחום מאוד נרחב, אומנם אנחנו בדרך כלל כלקוחות רואים את התמונות שמוצגות בתפריטים או באתר האינטרנט, אך לא רק שם אנחנו נמצא את התמונות אלא גם במקומות אחרים. אנחנו יכולים למצוא תמונות של מזון בספרים, במתכונים, במחקרים ועוד. נכון שבאופן מעשי, לתמונות של מסעדות יש אפקט מאוד נרחב, ייתכן יותר מאשר במקומות אחרים, אך צלם מזון מתעסק עם מגוון רחב של צילומים, אותם הוא מציע ללקוחותיו השוני על פי הדרישה.

 

מאמרים קשורים

Close
Close