אוכל

הזמנת לחמניות טעימות ללא גלוטן

אנחנו אוהבים לאכול לחם חם וטרי שיצא מהתנור, פיצה מפנקת עם גבינה וזיתים ואפילו עוגה ליום ההולדת. אבל ישנם אנשים בעלי רגישות לגלוטן שאינם יכולים ליהנות מכל הטוב הזה. למרבה המזל, בימינו קיימת מודעות גבוהה יותר לאנשים הרגישים לגלוטן, ולכן מוצעים מוצרים שונים כמו לחמניות טעימות ללא גלוטן, עוגיות ומוצרים אישיים.

הסימנים לכך שאתם רגישים לגלוטן

רבים מאתנו מנהלים חיים שגרתיים למדיי מבלי להבין שאולי אנו סובלים מרגישות לגלוטן. אלה כמה מבין הסימנים שיאפשרו לכם לזהות חשד לרגישות, ועמו כדאי לפנות לרופא:

  • קשקשים – הקשקשים יכולים לגרום לגרד הקרקפת ולאי נעימות. במקרים קשים יותר הם אף עלולים לנשור על הכתפיים, והסובלים מכך עלולים להימנע מללבוש בגדים עליונים בצבעים כהים. אם זה המצב אצלכם, ייתכן שאתם סובלים מרגישות לגלוטן והקשקשים הם אינם בהכרח תוצאה של מזג אוויר יבש.
  • פריחה אלרגית – פריחה מגרדת עלולה להיות סימן לרגישות לגלוטן או לצליאק, אם כי לא בכל המקרים זה נכון. משום כך, חשוב לפנות לרופא שיטפל בפריחה במהירות.
  • בעיות בעיכול – כל אחד מאתנו עלול לסבול מבעיות בעיכול. אכלתם שווארמה שומנית? ייתכן שתסבלו מכאב בטן לאחר מכן. אך אם אתם סובלים מבעיות כמו עצירות, כאבי בטן או גזים בייחוד לאחר אכילת מאכלים שיש בהם גלוטן, ייתכן שאתם רגישים לחומר זה.
  • כאבי ראש כרוניים – חולי צליאק נוטים לסבול מכאבי ראש כרוניים.
  • מוח מעורפל – הגלוטן אחראי לא פעם על פעולות בלתי תקינות במוח ועל האטת קצב החשיבה שלכם. כך שאם אתם סובלים מקשיי ריכוז או מאבדים את הזיכרון לטווח הקצר, ייתכן שאתם סובלים מרגישות לגלוטן.
  • דכאון – אנשים הסובלים מרגישות לצליאק, התגלו גם כאנשים שנוטים לסבול ממצבים של דיכאון וחרדה.

רגישים לגלוטן? יש מה לאכול

גם אם גיליתם שאתם רגישים לגלוטן, זו אינה סביה להתייאש. עדיין תוכלו לקחת סנדוויצ’ים לעבודה. כל שאתם צריכים לעשות הוא לבצע הזמנת לחמניות טעימות ללא גלוטן או מאפים מסוגים אחרים, וליהנות מחיים איכותיים. מאפיות איכותיות מציעות מוצרי מזון ללא גלוטן המקלות על חייהם של הרגישים לגלוטן. כמו כן, אם אתם עורכים ערב חברה לעובדים, כדאי להזמין לחניות ללא גלוטן טעימות ואיכותיות שישמחו את לבם.

מאמרים קשורים

Check Also
Close
Close
Close