תזונה

תפריט תזונה לחיטוב בריא של הגוף

כאשר אתם רוצים להתאים תזונה לחיטוב הגוף בצורה בריאה, חשוב שתעשו זאת בדרך טובה ונכונה כי הרי אם תתאימו לעצמכם תפריט שאינו נכון אתם יכולים להזיק לגוף שלכם, לגרום נזק לשרירים, לתאים בגוף וגם נזק למראה החיצוני שלכם כמו לשיער, לשיניים ולעור. אז איך מוצאים תפריט תזונה לחיטוב נכון? ומה אסור לעשות כאשר מחפשים אחר תפריט תזונה מתאים לחיטוב הגוף? כל התשובות בהמשך.

אז כיצד מוצאים תפריט תזונה נכון לחיטוב הגוף?

  • התייעצות עם תזונאית – אם אתם מחטבים את הגוף ואתם רוצים להתאים תפריט תזונה מתאים לחיטוב גופכם, חשוב לגשת לתזונאית על מנת להתאים את תפריט התזונה הטוב ביותר והבריא ביותר עבורכם. תזונאית בדרך כלל תבקש בדיקות דם לפני התאמת התפריט, היא תתשאל אתכם לגבי אורח חייכם או בעיות בריאותיות קיימות, והיא תתאים לכם תפריט לפי הגובה והמשקל שלכם. בכך תוכלו ליהנות מתפריט המותאם לכם אישית.
  • בניית תפריט עם מאמן כושר – עוד דרך להתאים תפריט תזונה טוב הוא דרך התייעצות עם מאמן הכושר שלכם. מאמן כושר מקצועי יוכל לעזור לכם לבנות תפריט מחטב המתאים לתכנית האימונים שלכם. חשוב שגם תפריט זה יתאים לגובה ולמשקל שלכם תוך שהוא נעשה בצורה שאינה מרעיבה אלה שהוא כולל חלבונים, שומנים ופחמימות טובות שעוזרות לכם לבנות את מסת השריר.
  • התייעצות עם נטורופת – גם נטורופת יכול לסייע לכם לבנות תפריט תזונה המתאים לכם גם לאימון שיתאים גם לניקוי ואיזון הגוף. נטורופטיים מתשאלים ומאבחנים את אורח החיים גם כדי לזהות מחלות במידה וישנן, וגם כדי להתאים תפריט תזונה שמאפשר איכות חיים וגוף בריא יותר.

אז מה אסור לעשות כאשר מחפשים תפריט תזונה לחיטוב הגוף?

  • שליפת תפריט מאתר אינטרנט – חשוב לא למצוא תפריט רנדומאלי מאתר האינטרנט. תפריט מסוג זה יכול להיות מסוכן כי הוא איננו מותאם לכם אישית.
  • להתחיל דיאטה של חבר – חשוב לא לפצוח בדיאטות לא מוכרות עם חברים שמתאימות לחבר ולא לכם, שכן גם דיאטות אלה אינן מותאמות לכם אישית תוך שהתפריטים לא מתאימים לכם.
  • למצוא שיטות הזויות לבניית שריר וחיטוב הגוף – אל תתפתו למוצרים שונים שמבטיחים לכם חיטוב הגוף תוך שתייה של תה מיוחד או כדורים. בדרך כלל מדובר בשרלטנות.

 

 

מאמרים קשורים

Close
Close