קינוחים

למה עוגות שמרים טעימות כל כך?

אין כמעט אנשים שלא נהנים להתענג על הטעם הנפלא והממכר של עוגת שמרים איכותית וטרייה. אומנם לכל עוגה ולכל מאפה יש את הייחודיות האופיינית לו, אך לא ניתן כלל להשוות בין עוגת שמרים לכל עוגה אחרת. מדובר על טעם שכל אחד יכול להתחבר אליו, היות והמרקם האידיאלי בשילוב עם המתיקות, יכולים לגרום לכל אחד לעצום את העיניים בהנאה צרופה ולהתענג על כל ביס וביס. היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של עוגות מעוצבות משמרים מסוגים שונים, החל מעוגות שוקולד קלאסיות, עוגות קינמון, עוגות חלווה וכדומה. השמרים מעניקים לעוגה נפח ואווריריות שלא ניתן למצוא בשום עוגה אחרת, ולכן כמעט כל מי שטועם מהעוגה, לא מסוגל להפסיק עד שהעוגה נגמרת.

מהו הסוד שעומד מאחורי עוגות שמרים טעימות וממכרות?

מאחורי כל עוגת שמרים איכותית וטעימה עומדת שיטת אפייה סבלנית ומוצלחת. לעומת עוגות בחושות שמצריכות בסך הכול ערבול כללי של כל המצרכים, כאשר מדובר על עוגת שמרים, יש צורך בעבודה מדויקת וסבלנית יותר. מי שלא יחכה עד להתפחה המלאה של השמרים למשל, לא יוכל ליהנות מעוגה אוורירית בעלת מרקם קליל וממכר. כמו כן, חשוב להכיר את עוגות הקראנץ’, אשר עשויות מבצק שמרים שמקופל מספר רב של פעמים. עוגות מסוג זה יהיו אווריריות יותר מעוגות השמרים הסטנדרטיות והן יזכירו במידה מסוימת בצק עלים בשל ריבוי השכבות של הבצק. ניתן למלא את עוגות הקראנץ’ במגוון רחב של מליות שונות, כאשר הנפוצות ביותר הן פרג, שוקולד וגבינה. עוגות אלו ניתן לעצב בכל צורה רצויה, ובכך להוסיף למראה המרשים שלהן.

> הכירו סדנה להכנת עוגות מספרים בלינק https://www.ltuval.co.il/numbers-cake-workshop

לסיכום, עוגות שמרים נחשבות ללא שום ספק לאחד מסוגי העוגה האהובים והפופולאריים ביותר. כמעט ולא ניתן למצוא אנשים שיסרבו לטעום עוגת שמרים בטעם שוקולד או לחילופין, עוגת שמרים עם פרג. מדובר על עוגה לא קשה במיוחד להכנה, אך היא דורשת מידה מסוימת של דיוק וסבלנות. למשל, מי שמעוניין למרקם קליל ואוורירי יותר, חייב להקפיד על ההתפחה השנייה במתרחשת מיד לאחר עיצוב הבצק הסופי. ללא התפחה ארוכה ואיכותית, המרקם יהיה דחוס יותר ופחות מעניין.

מאמרים קשורים

Close
Close